Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje

830

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polska na weekend Krynica Morska - atrakcje
Polska na weekend Krynica Morska - atrakcje

Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje

W dzisiejszej Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje zobaczysz co warto zwiedzić, zobaczyć i przeżyć jeśli wybieramy się w podróż na Mierzeję Wiślanej

Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje : Rejs po Zalewie Wiślanym

Z racji tego, że Krynicę Morską dookoła otacza woda – z jednej strony piękny Bałtyk, z drugiej Zalew Wiślany- grzechem by było nie skorzystać. Dlatego też, pierwszą atrakcją, na którą warto się wybrać są rejsy po Zalewie w relacji Krynica Morska – Frombork. Taki rejs trwa około 4 godzinny. Jest to atrakcja dla osób w każdym wieku. Ceny biletów ulgowych zaczynają się od 14 zł, a normalnych od 22 zł, w zależności od wybranej trasy. Bilety do nabycia w kasie na statku, w przypadku większych grup warto zadzwonić i zarezerwować wcześniej miejsca.

http://www.zegluga.pl/zalew-wislany.html  

 

Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje : Rejsy szybką łodzią motorową

Na łodziach motorowych typu RIB można w niedługim czasie przepłynąć spora odległość, poznając piękno polskiego wybrzeża od strony zalewu, ale przede wszystkim doznać niesamowitych wrażeń. Wycieczki odbywają się codziennie od godz. 10 do zachodu Słońca. Wypłynięcie odbywa się z portu pasażerskiego w Krynicy Morskiej.

www.rejsy-krynicamorska.pl 

 

Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje : Lunapark

Lunapark Borowiak powstał w 1969 roku. W parku rozrywki czekają na małych i dużych nowoczesne karuzele, dmuchańce, zjeżdżalnie, samochodziki, kolejka górska, diabelski młyn, pontony na wodzie, pajączki bungee, automaty do gry i wiele innych. To wszystko jest do Państwa dyspozycji już dziś w centrum rozrywki, które mieści się w samym sercu Krynicy Morskiej przy ul. Gdańskiej. Ceny rozpoczynają się od 6 zł, a kończą się na złotych 12-tu.

www.lunaparkborowiak.pl

Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje : Mierzeja Park Linowy

Park linowy w Stegnie w niezwykle atrakcyjnym miejscu powstał w roku 2010. 6 tras o różnym stopniu trudności, które tworzą ofertę dla chętnych w każdym wieku. Dla najmłodszych kolorowy plac zabaw z okrętem pirackim. Dodatkową atrakcją jest basen z piłkami – waterball oraz eurobungee. W barze można posilić się smacznymi przekąskami, słodkimi goframi kawą.

Park linowy w Krynicy Morskiej powstał w 2011 roku. 5 tras parku tworzy ofertę dla chętnych w każdym wieku. Dodatkowo dla najmłodszych mini plac zabaw. Można również skorzystać z zabawy w piłkach waterball i poskakać na eurobungee. Trasa wysoka w tym parku jest nie lada wyzwaniem, ponieważ przeszkody znajdują się na wysokości 15 metrów

www.parkimierzeja.pl

.

Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje : Muzeum Bursztynu

W Muzeum w Stegnie możemy zobaczyć eksponaty brył bursztynu i inkluzji. Pochodzą one z prywatnych zbiorów właściciela Muzeum Wojciecha Głodzika. Tworzy on kolekcję już lat 15, czyli od czasu, kiedy zaczął zajmować się obróbką bursztynu w swojej pracowni. Zgromadzone przez siebie eksponaty postanowił udostępnić szerszej publiczności i umieścił je w nowo wybudowanym obiekcie – rekonstrukcji żuławskiego domu podcieniowego w Stegnie. Miejsce ekspozycji jest nieprzypadkowe, bowiem oprócz bursztynu, pasją właściciela Muzeum jest właśnie architektura żuławskich domów podcieniowych.

W sali Muzeum Bursztynu zwiedzający mogą m.in. obejrzeć kolekcję unikatowych brył bursztynu bałtyckiego oraz uwięzionych w nich owadów i roślin, zobaczyć drzewo ociekające bursztynem, odkryć historię zaginionej Bursztynowej Komnaty, zapoznać się z początkami bursztynnictwa oraz nauczyć się odróżniać bursztyn od falsyfikatów. Obok muzeum znajduje się sklep, w którym można zakupić wyjątkową pamiątkę sobie i bliskim.

www.bursztynowakomnata.com

 

Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje : Pętla Żuławska

Pętla Żuławska to atrakcyjna turystycznie i przyrodniczo droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej – Tugi, Motławy Kanału Jagiellońskiego, rzeki Elbląg i Pasłęki, a także wody Zalewu Wiślanego. To 303 km niezapomnianej przygody, którą można przeżyć płynąc kajakiem, jachtem oraz łodzią.

Oprócz szlaków wodnych zgromadzonych wokół delty Wisły i infrastruktury dla turysty wodnego, Pętla Żuławska łączy ze sobą liczne atrakcje związane z dziedzictwem kulturowym Żuław Wiślanych. To obszar niezwykle bogaty w unikatowe w skali kraju obiekty historyczne: zamki gotyckie czy domy podcieniowe, a także zabytki hydrotechniczne: mosty zwodzone czy śluzy. Obszar Pętli Żuławskiej to bez wątpienia miejsce wypoczynku, aktywnej rekreacji, niezwykłych krajobrazów i fascynującej.

Polska na weekend Krynica Morska – Atrakcje : Latarnia Morska

Obecna latarnia w Krynicy Morskiej jest zastępczynią zniszczonej pod koniec wojny XIX wiecznej wieży. Powstała w latach 50., obecnie jest udostępniona do zwiedzania. Zbudowana została z betonowych bloków na kształt ściętego stożka z wewnętrznymi schodami pnącymi się wzdłuż ścian. Z galerii rozciąga się widok na wody pełnego morza i Zalewu Wiślanego, od strony lądu można dojrzeć Tolkmicko i Frombork, a przy dobrej widoczności nawet światła Helu i Gdańska. Znajduje się tu jedna z 11 stacji brzegowych na polskim wybrzeżu systemu AIS-PL projektu HELCOM, który umożliwia automatyczne monitorowanie ruchu statków w strefie przybrzeżnej. Antena stacji w Krynicy Morskiej ma wysokość 53 m n.p.m. Wysokość latarni : 27 m

W najbliższym czasie Krynica Morska pragnie zostać uzdrowiskiem, co jeszcze bardziej poprawia jej atrakcyjność. Dodając do tego to, co już na Mierzei Wiślanej się znajduje, może to być najbardziej elastyczne miejsce turystyczne w Polsce

 

Zapraszamy również na wywiad z Panem Burmistrzem Krynicy Morskiej Krzysztofem Swatem.

Zobacz również gdzie możesz znaleźć nocleg w okolicach Krynicy Morskiej Polska na weekend Krynica Morska – baza wypadowa

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia