Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4

459

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4x4

Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4

Nowy Koleos czy stary Nissan X-Trail? Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 pokazuje nam że to po trochu jedno i drugie, na pewno bardzo ładne auto. Koleos poprzedniej generacji był brzydki i źle jeździł ale był projektem własnym obecny dużo czerpie z Nissana a konkretnie X-Traila. Jeżdżąc ostatnio takim właśnie z podobnym zespołem napędowym mam wrażenie że Koleos to ta sama technologia. I oczywiście żadna nowina bo po to Renault z Nissanem zawiązało alians by wspólnie rozwijać nowe technologie. W ten sposób łączą doświadczenie i technikę z podwójną ilością sprzedaży poszczególnych elementów. To ma wpływ na niższą cenę i wyższą jakość i niezawodność. Akurat w tym przypadku Renault nigdy nie stosował w swoich produktach bezstopniowych skrzyń biegów, tylko nieliczni posiedli umiejętność ich wytwarzania, tu Nissan ma prawie 40% rynku(jego spółka zależna).

bezpieczny zakup RENAULT KOLEOS DCI 175 X-TRONIC 4×4

Czy jest to dobry kierunek? Ja nigdy nie byłem fanem bezstopniowych skrzyń biegów ale to taki uraz po produktach Audi które kilkanaście lat temu poległo na takim rozwiązaniu i długo walczyło z przeciwnościami techniki. Kiedyś ponad połowa ich skrzyń padała i używane Audi ze skrzynią multitronic to było dużo tańsze jak z inną, remont kosztował nawet 15tys zł. Jak te skrzynie będą się zachowywały? Tu Renault nie wchodzi na niepewny grunt bo producent ma wieloletnie doświadczenie, ile wytrzymają? Nie słyszałem o przypadkach rozpadających się skrzyń przed 200tys km przebiegu auta, to dobre ale też i tanie skrzynie. Trzeba jedynie przyzwyczaić się do dziwacznych zachowań, skrzynia zawsze dąży do maksymalizacji ekonomii więc czasem wciskając gaz np. do 2/3 i zostawiając tak auto jedzie coraz szybciej a obroty silnika spadają. Posłuchajcie jak to wygląda.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2viL8v7D2m4

Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4  1

Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4  2

Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4  3

Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4  4

Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4  5

przeczytaj o bliźniaku od Nissana, X-Trailu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia