Elektryczne Mercedesy – przyśpieszone debiuty

825

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mercedes EQ Concept - źródło: mercedes-benz.com

Elektryczne Mercedesy – przyśpieszone debiuty

Kiedy przyjrzymy się ofercie Mercedesa możemy odnieść wrażenie, że w ich ofercie elektryczne Mercedesy nie są priorytetem. Przeglądając katalogi, odwiedzając stronę internetową i sieci sprzedaży, możemy dostrzec, że Mercedes za wszelką cenę nie promuje swoich bardziej ekologicznych samochodów typu plug-in. Producent na polskiej stronie internetowej wymienia tylko 4 modele dostępne z silnikami hybrydowymi. Jest to limuzyna – Mercedes E klasa oraz trzy modele SUV-ów, GLE SUV, GLC SUV oraz GLC Coupe. Biorąc pod uwagę konkurencję można uznać, że Mercedes odstaje od konkurencji. Pytanie czy są to zamierzone działania, przemyślana strategia czy może w Mercedesie ktoś zaspał. I może się okazać, że ta najmniej prawdopodobna czyli ostatnia odpowiedź jest prawidłowa. Mercedes jakiś czas temu ogłosił, że planuje stworzenie 10 nowych modeli elektrycznych do 2025 roku. W ostatnim czasie, widząc jak się zmienia rynek, co wybierają klienci zdecydował się zmienić tą strategię i zapowiedział, że modele te zadebiutują wcześniej niż zapowiadano, a ostatni z nich trafi do sieci sprzedaży 3 lata wcześniej niż planowano.

Elektryczne Mercedesy – Mercedes EQ Concept – źródło: mercedes-benz.com

Elektryczne Mercedesy – coraz większe zainteresowanie

Pierwszym seryjnie produkowanym hybrydowym samochodem z gwiazdą na masce był Mercedes S400 Hybrid. Główną jednostką napędową był silnik o pojemności 3,5 litra wspomagany silnikiem elektrycznym, który służył za rozrusznik i alternator. Jednak model ten nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Główne opinie były takie, że właściciele S-klas czyli flagowych limuzyn niemieckiego koncernu, nie muszą liczyć tego ile pali ich auto. Nie było wtedy aż tak popularne bycie „eko”. Natomiast Mercedes dalej wprowadzał do kolejnych modeli połącznie silników spalinowych i elektrycznych. Wraz ze zmianą świadomości ludzi na temat ekologii i zmian światowych trendów samochody elektryczne z każdym rokiem stawały się coraz bardziej popularne i oczywiście w Mercedesie to zauważono. Efektem tego jest inwestycja 10 miliardów euro w rozwój elektrycznych modeli.

Elektryczne Mercedesy – Mercedes EQ Concept – źródło: mercedes-benz.com

Elektryczne Mercedesy – debiut w pełni elektrycznego modelu

Już w 2019 zobaczymy na drogach pierwszego seryjnie produkowanego Mercedesa z napędem elektrycznym. Na pewno będzie to SUV, który jest już testowany w różnych warunkach już od 4 lat. Sprawdzano go w skrajnych warunkach, zarówno przy -35 stopniach jak i przy 50. Producent zapowiada, że nowy model będzie wyposażony w 2 silniki elektryczne, a zasięg ma sięgać nawet 500km. Pierwszy model elektryczny ma mieć oznaczenie EQC.

Elektryczne Mercedesy – Mercedes EQ Concept – źródło: mercedes-benz.com

Zobacz także BMW I – technologia tworzona latami

Elektryczne Mercedesy – Mercedes EQ Concept – źródło: mercedes-benz.com

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia