Jak ważne jest oświetlenie samochodu?

326

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Oświetlenie samochodu

Jak ważne jest oświetlenie samochodu?

W zależności w jakim kraju jesteśmy, musimy dostosować się do panujących tam zasad w ruchu drogowym oraz wymogom dotyczących naszego samochodu. Jednym z takich wymogów jest oświetlenie samochodu. W niektórych krajach w ciągu dnia nie ma obowiązku oświetlania samochodu podczas jazdy, natomiast u nas w Polsce jest nakaz. Brak oświetlenia samochodu bądź przepalenie którejś żarówki może kosztować nas utratą dowodu rejestracyjnego oraz mandatem. Dlaczego oświetlenie pojazdu jest tak ważne?

Oświetlenie samochodu

Oświetlenie samochodu może uchronić przed zagrożeniem na drodze

Tak jak już wspomniałam ja, a także człowiek, który interesuje się wszystkim co związane z polityką i z motoryzacją Tomasz Barbachowski oświetlony samochód nie jednokrotnie może uratować komuś życie. Teraz, kiedy dni są krótsze a noce robią się coraz dłuższe musimy bardziej zwrócić uwagę na to, czy mamy sprawne i czy przede wszystkim włączone światła i czy mamy je dobrane do odpowiedniej pogody. Jest to niezwykle ważne, aby dobrać odpowiednie światła do jazdy. Pamiętajmy, że przy źle dobranych światłach droga zamiast być widoczna, staje się niebezpieczna.

Przeczytaj Wypadek kolumny prezydenckiej w Oświęcimiu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia