Zamarznięte szyby w samochodzie – jak sobie z nimi poradzić?

563

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zamarznięte szyby

Zamarznięte szyby w samochodzie – jak szybko i bezpiecznie oczyścić je z lodu?

Zarówno zima, jak i minusowe temperatury są zmorą kierowców. Zamarzanie szyb to jeden z najbardziej uciążliwych problemów dla właścicieli samochodów. Pierwsze co nam przychodzi do głowy, to oczyszczenie szyb z lodu za pomocą skrobaczki. Niestety, zanim nią wyczyścimy wszystkie szyby to trochę czasu minie. Czym zatem czyścić, i jak radzić sobie z zamarzniętymi szybami?

Zamarznięte szyby w samochodzie – nie tylko skrobaczka do szyb

Bardzo często, u większości kierowców nadal króluje skrobaczka. Przy mocno zamarzniętych szybach, to bardzo czasochłonne zajęcie, a na dodatek męczące. Nie zapominajmy, że przy nieumiejętnym użyciu skrobaczki możemy porysować szyby, a przy dostaniu się piasku czy kamyków na naszej szybie nie wykluczone, że pojawią się rysy. Warto więc zastanowić się nad inną formą czyszczenia szyb z lodu.

Zamarznięte szyby

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się warstw lodu jest odmrażacz do szyb. Wystarczy spryskać szyby, a po chwili oczyścić szyby za pomocą ściereczki z pozostałości lodu. Koszt takiego odmrażacz to kilkanaście złotych. Często posłuży nam nawet całą zimę. Dodatkowym plusem jest to, że gdy zamarzną nam zamki bądź uszczelki w samochodzie to też z nimi sobie poradzi.

Zamarznięte szyby w samochodzie – domowe sposoby

Ale… na zamarznięte szyby sprawdzą się również domowe sposoby. Starą jak świat metodą okazuje się być letnia woda, nie gorąca i nie zimna. Gorącą wodą możemy sprawić, że popękają szyby i lusterka, a zimna woda po prostu nie roztopi lodu na szybie. Jeżeli to nam nie wystarcza, można do czystej wody dodać octu czy alkoholu. Tylko pamiętajmy, że w dużych ilościach, mieszanki te mogą uszkodzić uszczelki i karoserię.

A najlepiej jest zapobiegać, czyli zaopatrzyć się w specjalną matę (może być ręcznik, koc czy karton), która uchroni szybę przed zamrożeniem.

Zobacz Senność za kierownicą – jak z nią walczyć?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia