Stało się. Niemieckie autostrady płatne dla Polaków

753

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stało się. Niemieckie autostrady płatne dla Polaków

Stało się. Niemieckie autostrady płatne dla Polaków

Temat wniesienia opłat za przejazd niemieckimi autostradami nie jest nowy. W mediach co i rusz możemy usłyszeć, że Bundestag chce wprowadzić winiety dla samochodów osobowych. Tym razem Minister Transportu Andreas Scheuer ogłosił, że z końcem poprzedniego roku nareszcie podpisano ustawę, która zmotoryzowanym kierującym się do naszych zachodnich sąsiadów odchudzi nieco portfel. Opłaty będą pobierane od października 2020 roku i mają przynosić ok. 500 mln euro zysku.

Niemieckie autostrady płatne tylko dla obcokrajowców ?

Stało się. Niemieckie autostrady płatne dla PolakówNiemiecki rząd podkreślił już przygotowując zmiany, że mają one dotknąć kierowców spoza kraju. Winiety zobowiązany będzie wykupić każdy jednak obywatele Niemiec będą mogli odliczyć go sobie od podatku drogowego. Ich ceny nie zostały jeszcze precyzyjnie określone, ale wiadomo, że będą uzależnione od okresu ważności, pojemności silnika i emisji spalin.

Scheuer już wcześniej mówił o tym, że niesprawiedliwym jest fakt, że obcokrajowcy korzystają bezpłatnie z niemieckiej infrastruktury podczas gdy oni wjeżdżając do innych państw muszą ponosić koszty przejazdów autostradą. Pomysł ten ciągnął już się od lat. Jednak wprowadzenie go w życie utrudniali inni członkowie UE, którzy twierdzili że wniesienie winiet tylko dla obcokrajowców dyskryminuje ich. Aby postawić Niemców przed Trybunałem Sprawiedliwości postanowili Austriacy, którzy złożyli skargę. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w połowie tego roku. Niemcy jednak konsekwentnie stawiają na swoim. Jak twierdzi sam Minister Transportu pieniądze te przeznaczone będą na poprawę stanu infrastruktury, która miejscami jest w opłakanym stanie.

Zobacz także Jak jeździć, aby oszczędzić na paliwie?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia