Oto Nowy Ford Focus ST 

723

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tak wygląda Nowy Ford Focus ST 
mat.prasowe

Oto Nowy Ford Focus ST

Ford zaprezentował właśnie nowego Focusa w najmocniejszej jego odmianie ST z silnikiem generującym 280KM mocy przy 5500 obr./min i przyśpieszającym do setki w mniej niż 6 sekund. Podobnie jak poprzednia generacja model będzie dostępny w dwóch rodzajach nadwozia – hatchbacku i kombi. Nowy Ford Focus ST trafi do sprzedaży w Europie latem 2019 roku.

Tak wygląda Nowy Ford Focus ST 
mat. prasowe

Nowy Ford Focus ST – silniki

Nowy Focus ST będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych. Pierwszy z nich, to 2.3-litrowa jednostka EcoBoost nowej generacji osiągająca 280 KM mocy przy 5500 obr/min i 420 Nm momentu obrotowego od 3000 do 4 000 obr./min. Co więcej, producent zapowiada że reakcja na wciskanie gazu ma być niemal błyskawiczna dzięki m.in. przeprojektowaniu turbosprężarki i zoptymalizowanemu działaniu wydechu tak, aby zminimalizować zjawisko „turbodziury”. Nowy Focus ST będzie dodatkowo utrzymywał częściowo otwartą przepustnicę po zdjęciu nogi z pedału gazu, dzięki czemu opóźnienie związane z reakcją na gaz będzie nieodczuwalne. Producent nie zadeklarował jeszcze dokładnych osiągów, ale zapowiada że z pewnością model rozpędzi się do setki w mniej niż 6 sekund. Druga wersja silnikowa jest również godna uwagi. Przede wszystkim dlatego, że jest to najmocniejszy diesel w całej historii Focusa ST. Będzie to dwulitrowa jednostka EcoBlue mająca pod maską 190 KM i 400Nm momentu obrotowego.

Tak wygląda Nowy Ford Focus ST 
mat. prasowe

Obie wersje silnikowe dostępne będą z 6-biegową skrzynią manualną w standardowym wyposażeniu oraz 7-biegową automatyczną skrzynią, z której jeśli nie będzie nam odpowiadać, możemy korzystać za pomocą łopatek znajdujących się przy kierownicy.

Nowy Ford Focus ST – jeszcze większa precyzja z prowadzenia

Focus jest jednym z tych modeli, które docenia się za wysoką precyzję prowadzenia. Oczywiście nikogo nie zaskoczy fakt, że producent próbuje jeszcze bardziej ulepszyć zalety auta. Zawieszenie w wersji ST zostało obniżone o 10mm i wyposażone w technologię CCD. Co 2 milisekundy monitoruje sygnały zawieszenia, nadwozia, układu kierowniczego i hamowania w celu dostosowania reakcji tłumienia do aktualnego stylu jazdy kierowcy. Ulepszono także układ kierowniczy, który ma być o 15% szybszy od standardowego. Wyłącznie w wersji benzynowej spotkamy się system eLSD. Jest to mechanizm różnicowy, który pozwala dostarczyć nawet całą moc na koło z lepszą trakcją.

Tak wygląda Nowy Ford Focus ST 
mat. prasowe

To kto nie może się doczekać ?

Przeczytaj także Ford EcoSport EcoBoost 140KM ST line

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia