Oto Nowy Ford Focus ST 

532
Tak wygląda Nowy Ford Focus ST 
mat.prasowe

Oto Nowy Ford Focus ST

Ford zaprezentował właśnie nowego Focusa w najmocniejszej jego odmianie ST z silnikiem generującym 280KM mocy przy 5500 obr./min i przyśpieszającym do setki w mniej niż 6 sekund. Podobnie jak poprzednia generacja model będzie dostępny w dwóch rodzajach nadwozia – hatchbacku i kombi. Nowy Ford Focus ST trafi do sprzedaży w Europie latem 2019 roku.

Tak wygląda Nowy Ford Focus ST 
mat. prasowe

Nowy Ford Focus ST – silniki

Nowy Focus ST będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych. Pierwszy z nich, to 2.3-litrowa jednostka EcoBoost nowej generacji osiągająca 280 KM mocy przy 5500 obr/min i 420 Nm momentu obrotowego od 3000 do 4 000 obr./min. Co więcej, producent zapowiada że reakcja na wciskanie gazu ma być niemal błyskawiczna dzięki m.in. przeprojektowaniu turbosprężarki i zoptymalizowanemu działaniu wydechu tak, aby zminimalizować zjawisko “turbodziury”. Nowy Focus ST będzie dodatkowo utrzymywał częściowo otwartą przepustnicę po zdjęciu nogi z pedału gazu, dzięki czemu opóźnienie związane z reakcją na gaz będzie nieodczuwalne. Producent nie zadeklarował jeszcze dokładnych osiągów, ale zapowiada że z pewnością model rozpędzi się do setki w mniej niż 6 sekund. Druga wersja silnikowa jest również godna uwagi. Przede wszystkim dlatego, że jest to najmocniejszy diesel w całej historii Focusa ST. Będzie to dwulitrowa jednostka EcoBlue mająca pod maską 190 KM i 400Nm momentu obrotowego.

Tak wygląda Nowy Ford Focus ST 
mat. prasowe

Obie wersje silnikowe dostępne będą z 6-biegową skrzynią manualną w standardowym wyposażeniu oraz 7-biegową automatyczną skrzynią, z której jeśli nie będzie nam odpowiadać, możemy korzystać za pomocą łopatek znajdujących się przy kierownicy.

Nowy Ford Focus ST – jeszcze większa precyzja z prowadzenia

Focus jest jednym z tych modeli, które docenia się za wysoką precyzję prowadzenia. Oczywiście nikogo nie zaskoczy fakt, że producent próbuje jeszcze bardziej ulepszyć zalety auta. Zawieszenie w wersji ST zostało obniżone o 10mm i wyposażone w technologię CCD. Co 2 milisekundy monitoruje sygnały zawieszenia, nadwozia, układu kierowniczego i hamowania w celu dostosowania reakcji tłumienia do aktualnego stylu jazdy kierowcy. Ulepszono także układ kierowniczy, który ma być o 15% szybszy od standardowego. Wyłącznie w wersji benzynowej spotkamy się system eLSD. Jest to mechanizm różnicowy, który pozwala dostarczyć nawet całą moc na koło z lepszą trakcją.

Tak wygląda Nowy Ford Focus ST 
mat. prasowe

To kto nie może się doczekać ?

Przeczytaj także Ford EcoSport EcoBoost 140KM ST line