Obowiązkowe Ubezpieczenie OC dla rowerzysty?

456

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty wkrótce może być obowiązkowe

Rowerzystów na naszych drogach nie brakuje. A z każdym kolejnym rokiem coraz więcej ich przybywa. Sezon rowerowy już w pełni, a co za tym idzie warto pomyśleć o polisie OC dla rowerów. Na razie jest to alternatywa dla naszego portfela i jest póki co rzadkością, ale wkrótce może się to zmienić…

Wyrządzona szkoda z kieszeni rowerzysty

Ubezpieczenie OC dla rowerów w porównaniu z samochodami czy motocyklami nie jest obowiązkowe, a wręcz jeszcze mało praktykowane. W razie wypadku bądź wyrządzenia szkody koszty naprawy rowerzyści ponoszą z własnej kieszeni. Rowerzystów jest coraz więcej, a co za tym idzie jest więcej rowerów na drodze, co może skutkować większym prawdopodobieństwem incydentu z ich strony.

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty

– Nałożenie obowiązku ubezpieczenia na rowerzystów w pewnym momencie może się okazać koniecznością, bo odsetek osób, które dziś się ubezpieczają, jest znikomy. Jeżeli ruch rowerowy mocno wzrośnie, będziemy mieć więcej szkód z tym związanych, które będą musieli pokrywać rowerzyści lub służba zdrowia w przypadku poważniejszych wypadków – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4.

Ubezpieczenie OC nie tylko dla rowerów

Kolejnym ważnym elementem są elektryczne pojazdy, które również nie są objęte obowiązkowym ubezpieczeniem. Problemem jest ich prędkość, elektryczne hulajnogi i rowery rozpędzają się do prędkości 25 km/h. Co w przypadku kolizji, może wyrządzić nie małe szkody.

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty

– Takie pojazdy przemieszczają się z dużą prędkością po chodnikach, ścieżkach rowerowych czy wśród samochodów, co powoduje dużo większe ryzyko niż rowerzyści. Dlatego segment hulajnóg i innych pojazdów pilnej wymaga uwzględnienia w przepisach i rozważenia obowiązku ubezpieczenia – mówi Katarzyna Wojdyła.

Ubezpieczenie rowerów zarówno zwykłych jak i elektrycznych a także hulajnóg kosztować nas będzie o wiele mniej niż ubezpieczenie samochodu. A za wyrządzone szkody nie będzie trzeba płacić z własnej kieszeni. Nie wiadomo na razie kiedy wejdzie obowiązkowe ubezpieczenie roweru. Myślę jednak, że warto je wziąć pod uwagę i na własną rękę go ubezpieczyć.

Przeczytaj CHECK ENGINE – co oznacza żółta kontrolka?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia