Jazda na suwak – skuteczny sposobów na rozładowanie korków

589

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jazda na suwak - skuteczny sposobów na rozładowanie korków

Jazda na suwak jest bardzo pomocną metodą do zwalczania korków na drodze. W miejscach, gdy droga zostaje zwężona pomaga płynnie „prześlizgnąć” się i uniknąć zatoru drogowego. Dodatkowo rozładowywuje agresję na drodze poprzez zastosowanie równych praw wobec każdego z kierowców. Niestety  znając realia, w praktyce wygląda to całkiem inaczej. Do tej pory wiele osób nie potrafi się dostosować do zalecanej zasady ruchu. Wszystko ma się zmienić jeszcze w tym roku, ponieważ Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało się na zmiany w kodeksie drogowym.

Jazda na suwak zwana też metodą zamka błyskawicznego wzbudza sprzeczne opinie wśród kierowców. Generalnie metoda ta ma służyć rozładowywaniu korku poprzez równomierne „rozłożenie” samochodów na dwóch pasach ruchu. Niestety, są kierowcy którzy uważają jeżdżenie tym sposobem za zwykłe cwaniakowanie na drodze. Jak się okazuje jeszcze w tym roku mają zajść poważne zmiany w kodeksie drogowym i za brak dostosowania się do tej zasady ruchu będzie można otrzymać mandat. Zmiany są niemal pewne. Świadczy o tym nawet fakt, że został zaprojektowany już znak drogowy, który będzie informował kierowców o obowiązkowej jeździe na suwak .

Źródło: nczas.com

Na czym polega jazda na suwak?

Metodę tą stosuje się przy zwężeniu jezdni. Polega na kontynuowaniu ruchu na obu pasach do samego momentu zwężenia. Następnie przepuszczenia przez każdy pojazd jednego pojazdu z pasa, który się kończy. Niestety, doświadczenie pokazuje, że kultura drogowa jest obca niektórym kierowcom. Dopóki będzie to jedynie “zalecana zasada ruchu” zawsze znajdzie się grono osób, które nie dostosuje się do takiej zasady ruchu.

Przeczytaj też Obowiązkowe systemy bezpieczeństwa- nadchodzą zmiany w przepisach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia