Majowy weekend 2019 – Dziś rozpoczyna się policyjna akcja

0
95
Majowy weekend 2019

Przed nami długi, majowy weekend. Wiele osób decyduje się na podróże, a więc na drogach występuje znacznie wzmożony ruch pojazdów. W związku z tym rozpoczyna się nowa akcja policyjna “majowy weekend”. Ma ona na celu zadbać o bezpieczeństwo na drogach całego kraju. Najwięcej patrolów pojawi się dziś oraz 5 maja, ponieważ większość osób właśnie wtedy jedzie i wraca z majówki. A więc kierowcy – noga z gazu !

Policyjna akcja “Majowy weekend”

W czasie długiego weekendu należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach, w tym większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Policjanci będą nie tylko kontrolować prędkość, ale też zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany będzie również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Policjantów należy spodziewać się także w miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego, gdzie będą czuwać nad jego płynnością oraz w uzasadnionych przypadkach podejmować ręczne kierowanie ruchem.

Majowy weekend 2019
Majowy weekend 2019

Policja apeluje o:

  • rozwagę podczas jazdy i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;
  • odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;
  • wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

Przeczytaj także Telefon jak cegła. Uważaj, czym dajesz się bawić swoim dzieciom w samochodzie