Projekt nowelizacji Kodeksu drogowego – będzie lepiej?

340

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

projekt nowelizacji Kodeksu drogowego

Kierowcom ma być lżej? – projekt nowelizacji Kodeksu drogowego

Zmiany, zmiany, zmiany… Tak można byłoby opisać kodeks drogowy w ostatnim czasie. Co chwila pojawiają się nowe pomysły, projekty dotyczące przepisów drogowych. Już dawno w zamysłach jest obowiązkowa jazda na suwak, która ma wejść w życie już w tym roku. Jakie jeszcze zmiany w przepisach nas czekają? Podobno kierowcom ma być lżej…

projekt nowelizacji Kodeksu drogowego

Kierowcy z polskim prawem jazdy zostaną zwolnieni z obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy i okazywania go podczas kontroli drogowej. Dziś za brak tego dokumentu drogówka może ukarać kierowcę mandatem w wysokości 50 zł. Problemem nie jest jednak sam mandat. Kierujący bez dokumentu nie może bowiem dalej prowadzić samochodu. Jeśli nie ma w aucie osoby z uprawnieniami, auto trzeba będzie zaparkować.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży i kupna samochodu

Po zmianie drogówka sprawdzi dane kierowcy, w tym jego uprawnienia, w centralnej ewidencji kierowców. Kiedy to nastąpi? Po ogłoszeniu komunikatu ministra cyfryzacji. Komunikat zostanie ogłoszony na stronie BIP z trzymiesięcznym wyprzedzeniem oraz w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Cyfryzacji. Pojawia się także możliwość rejestracji w imieniu kupującego nowego pojazdu przez przedsiębiorcę zajmującego się ich sprzedażą.

projekt nowelizacji Kodeksu drogowego

Jeśli nastąpi zniesienie obowiązku wydawania karty pojazdu, właściciel pojazdu oszczędzi 75,50 zł. Możliwość pozostawienia tablic rejestracyjnych oznacza kolejne oszczędności – 99,50 zł (w tym 80 zł + nalepka kontrolna 18,50 zł oraz opłata ewidencyjna 1 zł). – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Przeczytaj Mazda cx-3 najlepiej sprzedajacym sie suv-em w polsce

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia