Kara za nieprzerejestrowanie pojazdu – spóźnialscy zapłacą nawet 1000 złotych!

32334

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Spóźnienie z rejestracją pojazdu
Kara za nieprzerejestrowanie pojazdu

Kara za nieprzerejestrowanie pojazdu – spóźnialscy zapłacą nawet 1000 złotych!

Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt ustawy, która przewiduje kary dla właścicieli nieprzerejestrowanych pojazdów. 30 dni – tyle dokładnie czasu będzie miał każdy z nich na  złożenie wniosku o rejestracje lub wyrejestrowanie auta. Jeśli nie dostosują się do tego terminu czeka ich słona kara finansowa – mogą za to zapłacić nawet 1000 złotych.

Kara za nieprzerejestrowanie pojazdu - tablice
Kara za nieprzerejestrowanie pojazdu – tablice

Projekt złożony na początku czerwca przyjęła już Rada Ministrów, a obecnie trwają nad nim prace w sejmie. Do tej pory właściciel pojazdu miał obowiązek zgłosić kupno lub sprzedaż pojazdu. Niestety, bardzo często nie był on traktowany przez kierowców poważnie, ponieważ nie ponosili z tego tytułu żadnych konsekwencji. Zgodnie z nową ustawą omijanie tego prawa ma się skończyć. Jeśli rząd ją zaakceptuje, kierowca, który w ciągu 30 dni nie złoży wniosku o rejestrację lub wyrejestrowanie auta może zapłacić grzywnę nawet 1000 zł. To m.in. odpowiedź na na zarzuty Komisji Europejskiej. Dotyczyły one m.in. braku sankcji za niezarejestrowanie importowanego pojazdu oraz niewyrejestrowanie pojazdu wycofanego z eksploatacji.

Kara za nieprzerejestrowanie pojazdu – masz na to 30 dni !

Okres 30-dniowy będzie liczony od czasu zakupu nowego lub używanego (zarejestrowanego) pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub – w przypadku sprowadzenia samochodu zza granicy – od dnia, w którym przekroczy on granicę naszego kraju. Ten sam okres będzie dotyczył wyrejestrowania pojazdu kiedy właściciel m.in. sprzeda samochód lub odda na złom.

Przepisy mają wejść w życie po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.

Przeczytaj także Żółte naklejki na przejazdach kolejowych – kierowco, musisz wiedzieć co oznaczają

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia