Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM automat wersja długa osobowa 8 osób

650

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM automat

Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM automat

Francuskie auta mają to do siebie, że albo się je uwielbia albo nienawidzi. Peugeot jest jedną z tych marek, które mają tyle samo przeciwników co zwolenników. Nie jeden model już skradł moje serce. Tym razem pierwszy raz miałam okazję testować tak duży samochód. Padło właśnie na francuską markę. Porównywać nie będę, bo okazji do przetestowania wycieczkowca jeszcze nie miałam ale opisze swoje wrażenia.

Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM automat zaskoczył mnie swoją przestronnością. W środku nikt nie będzie się gniótł, bo miejsca jest wystarczająco więc podróż upływa bardzo komfortowo. O dziwo prowadząc ten samochód nie czuje się jego ciężaru, prowadzi się go bardzo komfortowo, lekko. Wielkim plusem tutaj jest automatyczna skrzynia biegów. Wygodnie może Travellerem podróżować 8 osób. W każdym rzędzie siedzeń posiada gniazda 12V oraz panel w suficie z nawiewem. Dodajmy to tego małe spalanie, które w trasie z pełnym załadunkiem wyniosło 8-9l/100km co jest bardzo dobrym wynikiem, jeśli patrzeć na gabaryty auta.

Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM automat

Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM – Silnik/skrzynia

W Peugeot Traveller, który mogliśmy testować zastosowano niezawodny silnik 2.0 HDI o mocy 180 KM. Wielką zaletą tych silników są dobre osiągi a przede wszystkim niskie zużycie paliwa. Zwróćmy uwagę przy wyborze też na to, że to jeden z niewielu silników nowoczesnych turbodiesli, które praktycznie są bezawaryjne. A w razie konieczności naprawy są zamienniki czy części używane, które w porównaniu z innymi silnikami diesla są po prostu tańsze. W testowanej wersji Traveller to szybki automat, którego osiągi mogą być porównywalne z niejednym autem osobowym.

Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM automat

Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM – Zawieszenie/koła/hamulce

Zawieszenie jest zestrojone miękko i komfortowo. Ale chyba właśnie o to chodzi w samochodach podróżnych, by podróżowanie było na jak najwyższym poziomie. Wnętrze auta jest odpowiednio wyciszone i nawet przy większych prędkościach nie słychać szumu silnika. Prowadzanie tego samochodu jest na dobrym poziomie, gdyż układ kierowniczy nie jest przesadnie wspomagany.

Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM automat

Peugeot Traveller 2.0 turbodiesel 180KM – Ekonomia

Peugeot Traveller jest bardzo oszczędnym samochodem. W mieście średnie spalanie podczas testu wyniosło 8,5-9l/100 km. Ale, że jest to samochód „podróżny” dlatego też najważniejsze jest to ile wynosi spalanie w trasie, a wyniosło ono 8l/100km. Przy takich gabarytach i pełnym obciążeniu uważam to za bardzo dobry wynik.

Przeczytaj Bezpieczny Zakup Renault Trafic dCi VIP

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia