Najciekawsze premiery filmowe i serialowe na platformach VOD – listopad 2020

17

Przeglądając zapowiedzi premier na takich platformach jak Netflix, HBO GO czy Canal+, śmiało możemy stwierdzić, że nawet jeżeli dopadnie nas przymusowy lockdown, nuda z pewnością nam nie grozi. Oto najciekawsze naszym zdaniem premiery filmowe i serialowe listopada w popularnych serwisach VOD!

Premiery filmowe na platformach VOD – listopad 2020

Zaczynamy mocnym uderzeniem z polskiego podwórka. Na Netfliksie w listopadzie pojawi się wyprodukowany w 2019 roku polski thriller kryminalny pt. „Ukryta Gra” z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem. To historia amerykańskiego szachisty, który 1962 roku, a więc w apogeum Zimnej Wojny, przyjeżdża do Warszawy, gdzie w Pałacu Kultury ma odbyć mecz z radzieckim przeciwnikiem. Ciekawie zapowiada się również film „Queen i Slim” o nieoczekiwanych następstwach pierwszej randki. Dwoje ludzi zostaje zatrzymanych przez policję z powodu drobnego wykroczenia drogowego. Historia nie toczy się jednak według standardowego scenariusza: mandat i kiepski humor do końca dnia, ponieważ główny bohater zabija policjanta. Para ucieka z miejsca zbrodni, wikłając się w pasmo tragicznych okoliczności. Wszystkie te wydarzenia wpływają zarówno na system wartości, jak i relację łączącą oboje ludzi. Film obejrzycie na Canal+ Telewizja przez internet.

Jeżeli chodzi o starsze filmy, to warto odnotować, że w serwisie Netflix możemy już obejrzeć ostatni film Woody’ego Allena pt. „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” Timothée Chalametem, Elle Fanning i Seleną Gomez w rolach głównych. Komedia opowiada historię perypetii dwojga młodych ludzi, którzy wybrali się na wycieczkę do Nowego Jorku. Kiepska pogoda jest jedną z wielu niespodzianek, które stanęły im na drodze. Inną wartą uwagi, niemłodą już produkcją, jest nakręcony w 2011 roku komediodramat pt. „Kobieta na skraju dojrzałości” z rewelacyjną rolą Charlize Theron. Wciela się ona w postać młodej rozwódki, która wraca do rodzinnego miasteczka, aby odnowić znajomość z dawnym chłopakiem. Ci Was, którzy jeszcze go nie obejrzeli, mogą już teraz nadrobić ten brak dzięki serwisowi HBO GO.

premiery seriali
fot. Nicolas J. Leclercq / Unsplash

Premiery seriali na platformach VOD – listopad 2020

Kilka ciekawych premier swoich oryginalnych produkcji oferują nam przede wszystkim platformy Netflix i HBO GO. W pierwszej z nich wart uwagi jest dostępny od wczoraj (4 listopada) szwedzki serial „Miłość i Anarchia”. Głównymi bohaterami jest dwoje ludzi, którzy w ramach nietypowego flirtu rzucają sobie coraz to nowe wyzwania przeczące przyjętym normom społecznym. Z kolei od dziś, również na Netlfiksie, można oglądać serial pt. „Paranormal”. Jego fabuła osadzona jest w latach 60. XX wieku, a opowiada historię hematologa, który staje się guru wśród badaczy zjawisk nadprzyrodzonych. Co jeszcze? Swoje kontynuacje na Netfliksie będzie miał serial „The Crown” – 15 listopada platforma Netflix odblokuje nam dostęp do 4 sezonu. Z kolei miłośnicy serialu „Młody Sheldon” w HBO GO będą mogli obejrzeć 4 sezon już od jutra, czyli od 6 listopada.