Rodzaje kaw – która najlepsza?

874

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rodzaje kaw - która najlepsza?

Dla pobudzenia, przyjemności smaku. Kawa każdego dnia odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. Rodzaje kaw – jest ich wiele, dlatego każdy z nas może wybrać coś dla siebie. A który typ Wy kochacie najbardziej?

Rodzaje kaw – ogromny wybór

Trzeba przyznać, że kiedyś wybór kawy był zdecydowanie mniej skomplikowany. Sypana, lub rozpuszczalna – z mlekiem, cukrem, bądź bez. Dziś szeroki wybór zadowoli podniebienie nie tylko zagorzałych smakoszy. Pytanie – w jakim celu ją pijemy i co lubimy w niej najbardziej? Prawdopodobnie 80-90 procent ludzi deklaruje, że pije kawę w celu pobudzenia ciała i umysłu do życia. Dlatego tu niezastąpione wydaje się być espresso. Niewielka esencja mieszanki ziaren z delikatnie unoszącą się pianką to moc, którą wielu potrzebuje z samego rana. Jeszcze mocniejszą wersją tej kawy jest ristretto – w tym wypadku charakteryzuje ją dość specyficzny, cierpki smak. Espresso, jak i ristretto podaje się ze szklanką wody dla przepłukania kubków smakowych. 

Rodzaje kaw – chwila przyjemności

Kawa to także przyjemność, dlatego jeśli pijesz ją dla wrażeń smakowych, to nie możesz zapominać o cappuccino. Ze względu na swoją lekkość cappuccino kojarzone jest bardziej jako napój kawowy. Tymczasem warto dodać, że jego główną postawę stanowi espresso znajdujące się na dnie filiżanki. Jednak o doskonałym smaku decyduje przede wszystkim spienione mleko i delikatnie unosząca się pianka. Uwaga – ta nie powinna być wyższa, niż dwa centymetry. Kolejną równie popularną, jak i lżejszą odmianą kawy jest słynna cafe latte, która na dobre podbiła serca Polaków. Podawana w charakterystycznych, wysokich szklankach jest połączeniem espresso i spienionego mleka.

Rodzaje kaw – dodatki

Oprócz kawy latte mamy także jej kolejną odmianę, latte macchiato. Druga z wymienionych kaw ma zdecydowanie więcej pobudzających właściwości. Do obu odmian doskonale pasują różnego typu syropy smakowe. Z kolei samą piankę można oprószyć np. startym kakao lub czekoladą. Kawy takie jak cappuccino czy latte doskonale komponują się z ciastami i deserami. A skoro o słodkościach mowa, to tu idealnym podsumowaniem wydaje się być kawa mokka – podawana z czekoladą. Rodzaj? Dowolny. Biała, czarna, gorzka, roztopiona i zmieszana z esencją espresso stanowi doskonałe połączenie deseru ze szczyptą kofeiny. Nie należy zapominać także o kawie mrożonej – idealnej w upalne dni! Z dodatkiem lodów i bitej śmietany smakuje rewelacyjnie!

Rodzaje kaw – smak i pobudzenie

Wyżej wymienione typy kaw zdecydowanie należą do najpopularniejszych. Oprócz nich mamy jeszcze m.in. flat white. Podobnie jak latte przygotowywana jest na bazie spienionego mleka, przy czym tu pianka nie jest tak puszysta. Flat white zawiera podwójne espresso, dlatego jest zdecydowanie bardziej pobudzająca, niż np. tradycyjne latte. Jeśli chodzi o rodzaje kaw to mamy także połączenia z alkoholem. Przykładem jest m.in. kawa corretto. W tym wypadku ilość wysokoprocentowego trunku jest niewielka. Wśród popularnych odmian mamy jeszcze np. americano – jest to nic innego jak espresso zalane gorącą wodą, w różnych proporcjach, według gustu.  

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=104008&preview=true Nerwica lękowa – dlaczego się boimy?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia