Portale randkowe – miłość w wirtualnych czasach

319

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Portale randkowe

Prawdziwa miłość – coraz więcej osób szuka jej w sieci. Portale randkowe umożliwiają szybkie nawiązanie znajomości. Czy tego typu sposoby są jednak dobre dla wszystkich? Jakie są zalety portali randkowych, a czego należy się w nich obawiać?

Portale randkowe – pierwsze dobre wrażenie

Dla kogo taka forma szukania znajomości może być dobrym rozwiązaniem? Tak naprawdę swoje miejsce mogą tam znaleźć wszyscy. Szczególnie jednak osobom nieśmiałym jest dużo łatwiej zacząć rozmowę przez internet niż twarzą w twarz. Randkując w sieci, nie musimy obawiać się wpadki związanej np. z zaczerwienieniem na twarzy. Każde zdanie, zanim zostanie wysłane, może być dobrze przemyślane. Ponadto to właśnie w sieci mamy możliwość lepiej poznać drugą osobę. Przeciwnicy randek online twierdzą, że to właśnie w pierwszym spojrzeniu tkwi całe sedno dobrego wrażenia.

Portale randkowe – odpowiednia selekcja

Internet to niemal nieograniczona możliwość wyboru idealnego kandydata. Aktualnie portale randkowe chcą w jak największym stopniu personalizować profil kandydata. Dlatego logując się do takiej witryny, użytkownik zazwyczaj proszony jest o wypełnienie specjalnego kwestionariusza. Należy w nim zawszeć m.in. podstawowe dane osobowe takie jak: kolor oczu, włosów, wzrost, wagę, pasje i zainteresowania. Coraz więcej portali unika wstępnego deklarowania poglądów religijnych i politycznych. Celem jest zapobieganie m.in. dyskryminacji na tle mniejszości. W taki sposób kandydat po krótkim czasie otrzymuje listę użytkowników, którzy prawdopodobnie mogą odpowiadać jego oczekiwaniom. Następnie serwis prosi o umieszczenie zdjęcia profilowego. Wybierając zdjęcie, warto, by podkreślało najlepsze cechy Twojej osobowości. Dobrym pomysłem jest też dodać kilka dodatkowych zdjęć, np. nawiązujących do Twojego hobby.

Portale randkowe – wady

Współczesne serwisy randkowe dbają nie tylko o personalizację, ale i bezpieczeństwo. W związku z tym profile użytkowników są ściśle kontrolowane na wypadek próby wyłudzenia pieniędzy czy przesyłania nieodpowiednich treści. Nie mniej jednak zagrożenia wynikające z randkowania w sieci są równoznaczne z sytuacjami, które mogą nam się przytrafić w codziennym życiu. Najczęstszym problemem jest m.in. brak odpowiedzi na wiadomości od użytkownika, który polubił nasz profil. Oczywiście może się też nagle okazać, że osoba ze zdjęcia w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej. Pamiętajmy, że to w dużym stopniu od nas samych zależy czy na danym portalu randkowym będziemy czuć się bezpiecznie. Przede wszystkim sami stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wierzmy we wszystko, co mówi osoba po drugiej stronie ekranu.

Portale randkowe

Portale randkowe – bez zobowiązań

Aktualnie coraz później decydujemy się na zakładanie rodziny. Niektórzy określają dzisiejsze czasy wręcz jako epokę singli. Pamiętaj, że logując się na portalu randkowym, nie masz obowiązku znalezienia idealnego partnera. Jeśli tylko druga osoba wyrazi chęć, możecie utrzymywać taką formę znajomości tak długo, jak chcecie. Logować się można o każdej porze dnia i nocy. To wydaje się być doskonałym rozwiązaniem np. dla osób mających nienormowany czas pracy. Na portalach randkowych nie bój się improwizować. Twoja spontaniczność może okazać się największym atutem. Pamiętaj, że nawet jeśli nie znajdziesz idealnej drugiej połówki, to każda okazja jest dobra, by poszukać bratniej duszy.

Foto: Canva.com

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=104510&preview=true-Selfie – moda czy narcyzm?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia