Restauracja „Zdrówko” w Legionowie

638

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aktywność zawodowa osób z niepełnosprawnością to istotna kwestia dla całego kraju. Restauracja „Zdrówko” w Legionowie to nie tylko miejsce, w którym zawsze można zjeść coś pysznego. To także ogromny sukces zatrudniania pracowników z niepełnosprawnością, którzy każdego dnia podnoszą jakość całego lokalu. Tak smakuje prawdziwa integracja.

Restauracja „Zdrówko” – miejsce przyjazne niepełnosprawnym

Celem lokalu jest oczywiście stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery dla odwiedzających go gości. Jednak doskonale przekłada się to na relacje w zespole pracowników. W restauracji pracuje aż 18 osób z różnymi niepełnosprawnościami. Traktowani są oni przez osoby zarządzające na równi z pracownikami pełnosprawnymi. A wszystko to dzięki wielomiesięcznej, ciężkiej pracy wielu ludzi. Pomysłodawcy inicjatywy włożyli całe swoje serce, by stworzyć to wyjątkowe miejsce. Restauracja „Zdrówko” została zainicjowana przez Fundację „Emanio Arcus”, działającą na rzecz osób niepełnosprawnych od 2011 roku. Celem Fundacji jest również przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Jednym z czołowych projektów działalności fundacji jest właśnie wspomniana restauracja.

Restauracja „Zdrówko” – rodzinna atmosfera

Osoby z niepełnosprawnością zatrudnione w „Zdrówku” posiadają orzeczenia zarówno w stopniu znacznym, jak i umiarkowanym. Jak podkreśla wiceprezes Fundacji „Emanio Arcus” Małgorzata Trzcińska, w znaczącym stopniu są to osoby, które nie miały wcześniej żadnego doświadczenia zawodowego. Są to ludzie, którzy wcześniej, szukając miejsca dla siebie, uczestniczyli w zajęciach z Warsztatów Terapii Zajęciowej. W wielu przypadkach to pracownicy z niepełnosprawnością nabytą, którzy w jej wyniku musieli zrezygnować z dotychczasowej pracy zawodowej. Dla niepełnosprawnych pracowników praca w „Zdrówku” to często zupełnie nowe doświadczenie. Dlatego wielu z nich miało obawy czy poradzą sobie z tym zadaniem. Na szczęście ich własna determinacja, a przede wszystkim chęć wyjścia do ludzi zwyciężyła nad strachem.

Restauracja „Zdrówko” – nowy wymiar rynku pracy

Pracownicy zatrudnieni w restauracji podkreślają przede wszystkim rodzinną atmosferę w pracy. Automatycznie przenosi się to na zadowolenie ze strony klientów. Ponadto zatrudnieni niepełnosprawni cieszą się, że znalazło się miejsce, w którym mogą realizować się zawodowo i społecznie. Co więcej – pragną być przykładem dla innych niepełnosprawnych, że warto walczyć o swoje marzenia. W tej sposób społeczeństwo doskonale się integruje. Lokal jest otwarty dla wszystkich, a zatem pełnosprawni klienci mają możliwość docenić sztukę kulinarną osób z niepełnosprawnością. Warto dodać, że praca odbywa się tam w systemie dwuzmianowym.

Restauracja „Zdrówko” – pysznie jak w domu

Trzeba podkreślić, że i nazwa restauracji nie jest przypadkowa. W lokalu promuje się zdrową żywność, a serwowane dania przypominają nam kuchnię z rodzinnego domu. Z pewnością każdy smakosz znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz typowych dań obiadowych restauracja serwuje pyszne, niskokaloryczne desery.

Więcej o Restauracji „Zdrówko” dowiesz się z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=n4H9-5GurGo&feature=youtu.be

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia