Popularne seriale o tematyce medycznej

56
Seriale o tematyce medycznej

W ostatnim czasie seriale o tematyce medycznej stały się bardzo popularne. Losy lekarzy powiązane z dramatycznymi sytuacjami na sali operacyjnej to połączenie, które wciąga widza. Lista seriali medycznych jest bardzo długa. My jednak przedstawiamy te najpopularniejsze tytuły.

Seriale o tematyce medycznej – ludzkie życie

„Ostry dyżur” to amerykański serial, którego premiera miała miejsce w 1994 roku. Dla niektórych pokoleń była to pierwsza ekranizacja, która tak mocno skupiała się na kwestii ratowania ludzkiego życia. Fabuła przedstawia historię lekarzy pracujących w fikcyjnym szpitalu County General, którzy starają się pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Ostatnie odcinki produkcji wyemitowano w roku 2009. Przez niespełna 15 lat główna obsada serialu zmieniała się kilkakrotnie. Serial „Chirurdzy” to połączenie dramatu, komedii i filmu obyczajowego. Główną bohaterką jest Meredith Grey – córka słynnej przed laty kobiety-chirurg, Ellis Grey. Młoda kobieta rozpoczyna pracę w Seattle Grace Hospital – szpitalu, w którym kiedyś pracowała jej matka. Już pierwszego dnia okazuje się, że jej głównym przełożonym jest Derek Shepherd, mężczyzna, z którym upojnie spędziła poprzednią noc. W dalszych odcinkach poznajemy losy pozostałych stażystów – Christiny Yang, Isobel Stevens, Georg’a O’Malleya i Alexa Kareva. Obecnie emitowany jest 17. sezon serialu.

Seriale o tematyce medycznej

Seriale o tematyce medycznej – poruszające historie

„Prywatna praktyka” jest spin-offem wspomnianych wyżej „Chirurgów”. Historia przedstawia dalsze losy ginekolog Seattle Grace Hospital, Addison Montgomery, która po rozwodzie z mężem podejmuje pracę w prywatnej klinice w Los Angeles. W trzecim sezonie „Chirurgów” dwa odcinki były jednocześnie pilotami „Prywatnej praktyki”. Serial zakończył się w 2013 roku po sześciu sezonach. Zupełnie inną formą medycznego serialu telewizyjnego jest „Dr House”,  który skupia się przede wszystkim na osobie genialnego, a zarazem ekscentrycznego doktora Gregory’ego House’a. Kieruje on zespołem diagnostycznym w fikcyjnym Szpitalu Klinicznym Princeton-Piainsboro w New Jersey. W każdym odcinku wraz z grupą lekarzy stara się pomoc pacjentom przejawiającym rozmaite objawy, niewyjaśnione wcześniej przez innych lekarzy. Obecnie na platformie Netflix można zobaczyć także m.in. serial „Szpital New Amsterdam”. Główny bohater, ceniący niezależne życie, dr Max Goodwin zostaje dyrektorem najstarszego szpitala w USA. Z pomocą pozostałych lekarzy próbuje przywrócić placówce dawną świetność.

Seriale o tematyce medycznej – prawdziwe losy bohaterów

W przypadku rodzimych produkcji kultową pozycją jest serial „Na dobre i na złe”. Losy lekarzy z Leśnej Góry możemy śledzić do dziś. Początkowo akcja serialu skupiała się na Zosi Stankiewicz, Jakubie Burskim i Brunonie Walickim – trójce przyjaciół ze studiów, którzy po latach ponownie spotkali się na ścieżce zawodowej. Spin-offem „Na dobre i na złe” jest serial „Na sygnale” ukazujący pracę i życie ratowników pogotowia ratunkowego. Jego premiera miała miejsce w 2014 roku, gdzie nadal możemy śledzić dalsze losy bohaterów. W serialu „Diagnoza” główna bohaterka, dr Anna Leśniewska, wraca do Polski, by wymierzyć sprawiedliwość osobie, która skrzywdziła ją i jej rodzinę. Niestety na skutek wypadku komunikacyjnego kobieta traci pamięć. Serial zakończył swoją emisję w 2019 roku po czterech sezonach.

Foto: Wikimedia commons

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=106557&preview=true – Autyzm i jego wpływ na życie