Najpopularniejsi polscy influencerzy

312
Najpopularniejsi polscy influencerzy

Influencer to osoba, która prowadzi szeroko pojętą działalność w internecie. Swoją osobowością w lepszy lub gorszy sposób oddziałuje na społeczeństwo. Najpopularniejsi polscy influencerzy to m.in. znani aktorzy, piosenkarze czy sportowcy. Kto znajduje się w rankingu najbardziej obserwowanych osób w mediach społecznościowych?

Najpopularniejsi polscy influencerzy – promocja aktywności fizycznej

W czołówce najbardziej wpływowych ludzi w polskim internecie nie może zabraknąć Anny i Roberta Lewandowskich. Słynny piłkarz reprezentacji Polski i trenerka personalna poznali się w 2007 roku na jednym z obozów sportowych. W 2013 roku wzięli ślub, obecnie są także szczęśliwymi rodzicami dwóch córek. Para od lat chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym w mediach społecznościowych. Na swoich kontach jednak przede wszystkim promują zdrowy i aktywny styl życia. Obok Anny Lewandowskiej najbardziej znaną trenerką personalną jest Ewa Chodakowska. Od lat bardzo aktywnie prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych i zajmuje czołowe miejsca najbardziej wpływowych osób na Instagramie. Podobnie jak Anna Lewandowska, trenerka głównie promuje aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. W mediach społecznościowych prezentuje także marki swoich kosmetyków, zdrowych przekąsek i ubrań sportowych.

Najpopularniejsi polscy influencerzy – przedsiębiorczy celebryci

Joanna Krupa to znana modelka i prezenterka telewizyjna. Na swoich kontach promuje przede wszystkim marki linii kosmetycznych, z którymi współpracuje. Modelka jest także znaną aktywistką w kwestii praw zwierząt. Jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia, Julia Wieniawa, w swoich mediach społecznościowych promuje nie tylko znane marki kosmetyczne, z którymi współpracuje, ale i różnego typu kampanie społeczne ze swoim udziałem. Młoda aktorka jest także znana ze swojej przedsiębiorczości. Celebrytka najchętniej inwestuje w kolejne nieruchomości. Martyna Wojciechowska przez lata w Polsce znana była głównie jako prezenterka telewizyjna. Dziś podziwiana jest głównie jako podróżniczka, która w swoich relacjach ukazuje m.in. codzienne problemy krajów afrykańskich. Dziennikarka jest także znaną aktywistką społeczną – bierze udział w akcjach dotyczących np. obrony praw kobiet.  

Najpopularniejsi polscy influencerzy

Najpopularniejsi polscy influencerzy – wpływ na społeczeństwo

Piosenkarz i autor tekstów Dawid Kwiatkowski obecnie znany jest również jako jeden z jurorów programu „The Voice Kids”. Wokalista w mediach społecznościowych chętnie dzieli się kulisami swojej działalności artystycznej i telewizyjnej. Jego profil na Instagramie obserwuje prawie 1,5 miliona użytkowników. Media społecznościowe są doskonałą przestrzenią na rozkręcenie działalności o nawet najbardziej nietypowej formie. Doskonałym przykładem jest profil „Suchar Codzienny”, na którym każdego dnia publikowane są zabawne, życiowe, a także często ironiczne memy nawiązujące do wydarzeń z kraju i świata. Założycielami konta są Rafał „Fafa” Myśliński oraz Kamil „Myku” Natil. Na początku profil miał służyć wyłącznie celom rozrywkowym. Dziś „Suchar Codzienny” śledzi w sieci ponad 1,8 miliona osób.

Foto: Canva.com

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=106656&preview=true – Wpływ reklamy na dzieci