Wakacje osób niepełnosprawnych

279

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wakacje dla osób niepełnosprawnych

Sezon wakacyjny rozpoczął się już na dobre. W tym czasie każdy marzy o tym, by choć na chwilę oderwać się od szarej codzienności. Podróżowanie po naszym kraju pozwala odkryć wiele pięknych i interesujących zakątków. Wakacje osób niepełnosprawnych wymagają szczególnego przygotowania. W związku z tym przygotowaliśmy listę miejsc, które można odwiedzać bez względu na różne ograniczenia. 

Wakacje osób niepełnosprawnych – zabytki 

Kadzielnia to miejsce, które w Kielcach znają wszyscy. Znajduje się tu amfiteatr na 5000 osób, w którym odbywają się największe koncerty. W tym miejscu można zobaczyć także wzgórze o wysokości 295 m n.p.m. Ponadto w Kadzielni znajduje się najwięcej jaskiń na całej Kielecczyźnie. Ze względu na piękne widoki jest doskonałym miejscem do spacerów. Miejsce to jest dostępne dla wózków inwalidzkich tylko w pewnym zakresie. Bez problemu można się tam dostać asfaltową nawierzchnią od strony ulicy Krakowskiej. W Kielcach znajdują się także Tablice Mojżeszowe. Są to monumentalne tablice z dziesięciorgiem przykazań. Umieszczono je 30 grudnia 2005 roku i od tamtej pory stanowią jedną z atrakcji turystycznych tego regionu. 

Wakacje dla osób niepełnosprawnych – ciekawe atrakcje 

W Łodzi miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów jest np. Pasaż Róży, zlokalizowany w podwórku, w którym niegdyś znajdował się pierwszy łódzki hotel. Znajdujące się tam wyłożone lustrami budynki robią niesamowite wrażenie na odwiedzających to miejsce. Pasaż jest w pełni dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przed wjazdem należy jedynie delikatnie uchylić bramę wejściową. W tej samej miejscowości znajduje się także Aleja Gwiazd. Jej pomysłodawcą był Jan Machulski. Pierwszą gwiazdę poświęcono Andrzejowi Sewerynowi, odtwórcy roli Maksa Bauma w filmie „Ziemia obiecana”. Nieco młodsi turyści z pewnością ucieszą się również z łatwem dostępności do łódzkich rzeźb Plastusia i Misia Uszatka. Jedną z wizytówek Krakowa jest z pewnością Kościół Mariacki. Zbudowany na przełomie XIV i XV wieku, był świadkiem wielu ważnych wydarzeń naszego kraju. Osoby niepełnosprawne także bez problemu mogą odwiedzać to legendarne miejsce.

Wakacje dla osób niepełnosprawnych 

Wakacje dla osób niepełnosprawnych – ważne symbole 

Pozostając na moment w Krakowie, nie można zapomnieć o Smoku Wawelskim, który, ze względu na swoje położenie, również jest przyjaznym miejscem dla turystów z niepełnosprawnością. Według legendy kryjówką słynnego smoka była jaskinia znajdująca się pod Wawelem. Dodatkową atrakcją jest również fakt, że w pewnym momencie smok sam zaczyna zionąć ogniem. Z nieco mniej popularnych miejsc warto wspomnieć np. o Szlaku Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich. Jest to ścieżka edukacyjna, prowadząca przez środek lasu. Dęby, które można zobaczyć na szlaku, mają od 150 do 500 lat. Wszystkie noszą imiona po słynnych postaciach z okresu średniowiecza. Podróżowanie w przypadku osób z niepełnosprawnością jest nieco bardziej skomplikowane. Na szczęście jednak obecne udogodnienia umożliwiają odwiedzanie wielu pięknych i legendarnych miejsc.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Zespół Downa – życie z dodatkowym chromosomem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia