Mleko owsiane już w Restauracji ZDRÓWKO

30

Mleko owsiane to produkt, który od kilku dni jest serwowany klientom Restauracji ZDRÓWKO w Legionowie. A to dlatego, że mleko to jest znacznie zdrowsze niż mleko krowie. W ofercie restauracji jest ono obecne między innymi w deserach oraz jako dodatek do kawy.

Napój także dla wegan

Mleko owsiane to produkt stosowany głównie przez wegan oraz osoby, które nie tolerują laktozy. Chętnie sięgają po nie także osoby dbające o swoją sylwetkę. Mleko to ma wyjątkowe właściwości i wartości odżywcze. Ten niesamowity napój jest w 100% roślinny, wyrabiany, jak sama nazwa wskazuje z ziaren owsa. Nie ma w nim konserwantów i składników pochodzenia odzwierzęcego. Mleko owsiane jest zupełnie nietłuste, nie zawiera cholesterolu i szkodliwych dla zdrowia składników. Ma bardzo delikatny smak, przyjemnie kremową konsystencję i lekko białawy kolor. Jest źródłem wielu przeciwutleniaczy. Posiada właściwości antybakteryjne i zapobiegające szeregowi chorób, takich jak udary i choroby sercowe. Dodatkowo surowiec ten jest czynnikiem protekcyjnym w chorobach układu krążenia.

Mleko owsiane – właściwości i wartości odżywcze

Przekonującym argumentem działającym na korzyść picia mleka owsianego jest również fakt, że hamuje ono rozwój komórek nowotworowych, chroni przed schorzeniami wieńcowymi, jak i przed przedwczesnym starzeniem się.

Mleko owsiane zawiera cenny dla zdrowia beta-glukan. Ten rodzaj błonnika pokarmowego, wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, a także polepsza florę jelitową.

Fortyfikowane mleko owsiane dzięki wzbogacaniu je w wapń i witaminy A i D może stanowić element diety wzmacniającej kości i zapobiegającej osteoporozie. Takie mleko wpływa również pozytywnie na układ odpornościowy, zmniejszając podatność na przeziębienia, czy też na choroby autoimmunologiczne.

Mleko owsiane charakteryzuje się obecnością w swoim składzie dużej ilości białka, a także witamin, m.in. z grupy B (B1, B2, B3, B6) oraz witaminy E i składników mineralnych, w tym potasu, wapnia, miedzi, fosforu, cynku i magnezu. Obecność witaminy B sprawia, że napój ten doskonale wpływa na działanie układu nerwowego. Może być także składnikiem diety zapobiegającej anemii, a to dzięki zawartości żelaza i witaminy B12 – elementów ważnych w procesie krwiotwórczym.

Przypuszcza się, że ma także działanie lekko uspokajające, dlatego znajduje zastosowanie w stanach niepokoju, lęku oraz bezsenności.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj koniecznie: Dieta wegańska – zalety i wady