Kultowe programy lat 90. Pamiętacie?

390

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kultowe programy lat 90.

Kultowe programy lat 90. kiedyś dostarczały wiele emocji i wzruszeń. Dziś z sentymentem chętnie je wspominamy. Za którym z nich tęsknicie najbardziej? 

Kultowe programy lat 90. – muzyczne hity 

„30 Ton – lista, lista, lista przebojów” była zestawieniem najchętniej słuchanych singli w rozgłośniach radiowych, zawierała też listę najpopularniejszych albumów. W trakcie półgodzinnego programu pojawiały się również ogłoszenia koncertowe, informacja o tym, jacy artyści mają w danym tygodniu urodziny oraz życzenia od widzów. W każdym odcinku nie brakowało także wywiadów z muzycznymi gośćmi. Program emitowany był do 2006 roku na antenie TVP2. W Polsacie jednym z kluczowych pozycji w tamtych latach był z kolei program „Idź na całość”. Jego fenomen polegał na tym, że nie trzeba było wykazywać się żadną wiedzą. Tam należało jedynie dostać się do studia i zwrócić na siebie uwagę prowadzącego program – Zygmunta Chajzera, najlepiej w jakimś przebraniu. W kolejnym etapie uczestnicy mieli do wyboru trzy bramki, ale tylko w jednej z nich znajdowała się nagroda. W dwóch pozostałych były Zonki, czyli charakterystyczne czerwone pluszowe kocury. 

Kultowe programy lat 90. – rozrywka dla wszystkich 

Zanim pojawiła się era internetu, memów czy zabawnych kompilacji na YouTube.com mieliśmy program „Śmiechu warte”. Każdy odcinek składał się z dwóch części. Najpierw pojawiały się filmiki z zagranicy, których bohaterami byli ludzie lub zwierzęta, przedstawieni w śmiesznych sytuacjach. Na końcu programu był konkurs pięciu nagrań z Polski nadesłanych przez widzów. Warto dodać, że filmy należało przesłać na kasetach VHS. Prowadzącym program „Śmiechu Warte” był satyryk Tadeusz Drozda. Popularnym programem typu talk-show był z kolei „Wieczór z Wampirem”, nadawany w stacji RTL7. Jego gospodarzem był Wojciech Jagielski, który zapraszał nie tylko celebrytów, ale i inne znane osobistości, które gwarantowały ciekawą rozmowę. I wreszcie coś dla najmłodszych – program „Od przedszkola do Opola”. Obok „Mini Playback Show” był to najpopularniejszy format, który umożliwiał dzieciom zaprezentowanie artystycznych talentów. Każdy odcinek był poświęcony utworom konkretnej gwiazdy polskiej sceny muzycznej. 

Kultowe programy lat 90.

Kultowe programy lat 90. – znaleźć prawdziwą miłość 

„Randka w ciemno” to program, którego celem było znalezienie swojej drugiej połówki. W każdym odcinku spośród trzech niewidocznych kandydatów kobieta wybierała mężczyznę lub mężczyzna – kobietę. Wyboru dokonywano poprzez zadawanie pytań. Do końca finału uczestnicy znajdowali się za parawanem. Po zapoznaniu się para losowała wycieczkę krajową lub zagraniczną. Emitowany na kanale TVP1 program „Czar par” śledziło aż 14 milionów widzów! W każdym odcinku zgłaszające się z całej Polski małżeństwa brały udział w różnych konkurencjach. Najsłabsi uczestnicy odpadali drogą eliminacji. W finale zwycięska para otrzymywała Mercedesa 200D oraz dom o powierzchni 260 metrów. Prowadzącym był Krzysztof Ibisz, który właśnie w tym programie zaczął swoją poważną karierę telewizyjną.

Foto: Canva.com

Zobacz także: Aktorzy grający niepełnosprawnych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia