Britney Spears – od sławy do upadku

317

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Britney Spears

Britney Spears na przełomie XX i XXI wieku została okrzyknięta „księżniczką popu”, a jej albumy sprzedawały się w rekordowych nakładach. Aktualnie o artystce piszę się jednak głównie w kontekście prawnego ubezwłasnowolnienia przez ojca piosenkarski. Przyczyną podjęcia takich kroków miało być gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia psychicznego gwiazdy. 

Britney Spears – cudowne dziecko 

Piosenkarka urodziła się 2 grudnia 1981 roku w Kentwood, małym miasteczku w Luizjanie. W wieku 9 lat pojechała z rodzicami do Atlanty, aby wziąć udział w eliminacjach do „Klubu Myszki Miki” – popularnego show dla dzieci i młodzieży. W tamtym momencie jednak przyszła gwiazda była za młoda, by dołączyć do kadry programu. Kiedy rok później zgłosiła się na casting, nikt nie miał wątpliwości, że na oczach widzów rośnie przyszła gwiazda. Po jakimś czasie Britney Spears zrobiła sobie przerwę w działalności artystycznej, aby skupić się na nauce. Pewnego dnia w 1996 roku zadzwonił do niej Eric Foster White – producent m.in. takich sław jak Whitney Houston. Zaproponował dziewczynie współpracę. Młodziutka wokalistka wiedziała, że nie może przegapić takiej szansy. W 1998 roku poleciała do Szwecji z pierwszymi nagraniami swoich piosenek. Rok później na rynku muzycznym pojawił się singiel „Baby One More Time”, od którego zaczęło się prawdziwe szaleństwo na punkcie artystki.

Britney Spears  

Britney Spears – wizerunek sceniczny 

Britney Spears miała zaledwie 16 lat, kiedy jej kariera nabrała rozpędu. Ogromne kontrowersje wzbudziła sesja zdjęciowa dla pisma „Rolling Stone”, w której gwiazda pozuje ubrana jedynie w bardzo skąpe, skórzane bikini. Przez lata wizerunek artystki znacznie ewoluował. Z grzecznej dziewczynki stała się seksowną, pewną siebie kobietą. Zmiana stylu zauważalna była także w jej muzyce. Zdaniem krytyków czwarty album piosenkarki „In The Zone” określany był jako bardziej dojrzały, a sama piosenkarka zrezygnowała ze słodkiego popu na rzecz dance-popu, elektroniki i R&B. Z upływem lat media coraz bardziej zaczęły się interesować jej życiem prywatnym. Pod koniec lat 90. gwiazda była związana z amerykańskim piosenkarzem Justinem Timberlakiem. W 2004 roku poślubiła swojego kolegę z dzieciństwa, Jasona Allana Alexandra. Ich małżeństwo przetrwało zaledwie 55 godzin! W tym samym roku artystka wzięła ślub z Kevinem Federline’em, z którym ma dwoje dzieci. Para rozwiodła się dwa lata później. 

Britney Spears – odzyskać wolność 

Gwiazda miała przejść pierwsze załamanie nerwowe w 2007 roku. W rezultacie pozbawiono ją prawa do opieki nad dziećmi, a jej ojciec został jej kuratorem. Z upływem czasu wydawało się, że jej sprawy wracają do normy, a ona sama miała planować powrót na scenę. Szybko okazało się jednak, że Britney nie wróciła do dawnej formy, a jej zachowania stawały się coraz bardziej niepokojące. Fani artystki bardzo szybko zaczęli snuć teorię, według której ojciec piosenkarki przetrzymuje swoją córkę wbrew jej woli. W tym celu utworzyli akcję #FreeBritney, która ma pomóc artystce odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Sama piosenkarka walczyła w sądzie o wycofanie kurateli, którą nałożono na nią 13 lat temu. Sąd jednak nie przychylił się do tego wniosku. Obecnie gwiazda nie ma dostępu do swoich pieniędzy, nie może decydować o swojej karierze ani życiu prywatnym. Czy „księżniczce popu” uda się jeszcze wrócić na szczyt? 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Gwiazdy zaangażowane w ekologię

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia