Wywiad z dr Mariuszem Jędrzejko

285

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na wywiad z dr Mariuszem Jędrzejko, jednym z najsłynniejszych w kraju terapeutów ds. uzależnień wśród dzieci i młodzieży, zapraszamy w ramach audycji „Legionowo -Miasto Przyjazne Mieszkańcom”. Na antenie Radia Bezpieczna Podróż z dr Jędrzeko rozmawialiśmy m.in. o tym, jak niebezpieczne są współczesne substancje psychoaktywne. Większości społeczeństwa znane pod nazwą „dopalacze”. Zarówno ich skład, jak i niemal powszechna dostępność stanowią zagrożenia dla ludzkiego życia i zdrowia. Jak więc powinni reagować rodzice, gdy podejrzewają, iż ich dziecko miało kontakt z „dopalaczami”? Gdzie szukać pomocy dla uzależnionych nastolatków? Odpowiedzi na te inne pytania usłyszycie w programie. Zapraszamy do wysłuchania audycji:

01- Wywiad z Mariuszem Jędrzejko
02 -Wywiad z Mariuszem Jędrzejko
03 – Wywiad z Mariuszem Jędrzejko
04 – Wywiad z Mariuszem Jędrzejko

Dr Mariusz Jędrzejko jest pedagogiem specjalnym, społecznym i socjologiem. Pracuje również jako nauczyciel akademicki. Tytuł doktora w zakresie pedagogiki specjalnej uzyskał w 2003 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Natomiast habilitację przeprowadził na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2007).

Przez ponad 25 lat pełnił służbę wojskową m.in. w 17 pułku zmechanizowanym, Radzie Młodzieżowej Wojska Polskiego, 1 pułku zmechanizowanym w Wesołej, 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej, w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, Dowództwie Wojsk Lądowych oraz Żandarmerii Wojskowej. Jest również współautorem programu profilaktyki narkotykowej w Wojsku Polskim. Jako jeden z pierwszych prowadził badania nad zjawiskiem „fali”. Współtworzył również realizowany w czasach przełomu (1989-1991) program humanizacji służby wojskowej. W 1998 roku uzyskał – wówczas jako najmłodszy oficer WP – stopień pułkownika. Od 2004 roku zajmuje się diagnozą i profilaktyką zachowań ryzykownych i uzależnień. Mówi o sobie, że jest niezależnym terapeutą w nurcie eklektycznym. Warsztat naukowy doskonalił współpracując z tak wybitnymi naukowcami, jak: Brunon Hołyst, Maria Jarosz, Adam Koseski, Jan Bogusz, Zdzisław Kosyrz i Czesław Cekiera.

Zainteresował cię poruszony przez nas temat? Przeczytaj również: Poradnia Educatio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia