Wywiad z dr Mariuszem Jędrzejko

0
74

Na wywiad z dr Mariuszem Jędrzejko, jednym z najsłynniejszych w kraju terapeutów ds. uzależnień wśród dzieci i młodzieży, zapraszamy w ramach audycji “Legionowo -Miasto Przyjazne Mieszkańcom”. Na antenie Radia Bezpieczna Podróż z dr Jędrzeko rozmawialiśmy m.in. o tym, jak niebezpieczne są współczesne substancje psychoaktywne. Większości społeczeństwa znane pod nazwą “dopalacze”. Zarówno ich skład, jak i niemal powszechna dostępność stanowią zagrożenia dla ludzkiego życia i zdrowia. Jak więc powinni reagować rodzice, gdy podejrzewają, iż ich dziecko miało kontakt z “dopalaczami”? Gdzie szukać pomocy dla uzależnionych nastolatków? Odpowiedzi na te inne pytania usłyszycie w programie. Zapraszamy do wysłuchania audycji:

01- Wywiad z Mariuszem Jędrzejko
02 -Wywiad z Mariuszem Jędrzejko
03 – Wywiad z Mariuszem Jędrzejko
04 – Wywiad z Mariuszem Jędrzejko

Dr Mariusz Jędrzejko jest pedagogiem specjalnym, społecznym i socjologiem. Pracuje również jako nauczyciel akademicki. Tytuł doktora w zakresie pedagogiki specjalnej uzyskał w 2003 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Natomiast habilitację przeprowadził na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2007).

Przez ponad 25 lat pełnił służbę wojskową m.in. w 17 pułku zmechanizowanym, Radzie Młodzieżowej Wojska Polskiego, 1 pułku zmechanizowanym w Wesołej, 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej, w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, Dowództwie Wojsk Lądowych oraz Żandarmerii Wojskowej. Jest również współautorem programu profilaktyki narkotykowej w Wojsku Polskim. Jako jeden z pierwszych prowadził badania nad zjawiskiem „fali”. Współtworzył również realizowany w czasach przełomu (1989-1991) program humanizacji służby wojskowej. W 1998 roku uzyskał – wówczas jako najmłodszy oficer WP – stopień pułkownika. Od 2004 roku zajmuje się diagnozą i profilaktyką zachowań ryzykownych i uzależnień. Mówi o sobie, że jest niezależnym terapeutą w nurcie eklektycznym. Warsztat naukowy doskonalił współpracując z tak wybitnymi naukowcami, jak: Brunon Hołyst, Maria Jarosz, Adam Koseski, Jan Bogusz, Zdzisław Kosyrz i Czesław Cekiera.

Zainteresował cię poruszony przez nas temat? Przeczytaj również: Poradnia Educatio