Koleje Mazowieckie – kierownik pociągu

91

Koleje Mazowieckie, jak już kilkakrotnie wspominaliśmy to jedyny i największy przewoźnik regionalny na terenie województwa mazowieckiego. To również jeden z największych pracodawców. Od 16 lat Koleje Mazowieckie świadczą usługi przewozowe milionom pasażerów rocznie. Zleceniodawcą tych usług w zakresie regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Posiada on również 100% udziałów Spółki “Koleje Mazowieckie – KM”.

Kolejami Mazowieckimi podróżują młodzi i starsi, zarówno do pracy, jak i prywatnie, chociażby na urlop czy wakacje. W 2019 roku, w roku poprzedzającym pandemię Covid-19, przewiozły one ponad 62 mln pasażerów. W ciągu doby spółka KM uruchamia około 800 pociągów na różnych trasach. Nie tylko tych obejmujących aglomerację warszawską. W związku z tym warto dodać, że pociągach KM nad prawidłowym przebiegiem podróży i komfortem podróżnych czuwają tak zwane drużyny konduktorskie. Pracuje w nich 522 kierowników pociągów i 8 konduktorów.

sdr

Jak wygląda ich praca? Jakie predyspozycje są potrzebne, by wykonywać ten zawód? O tym opowiadają goście programu “Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi” realizowanego i emitowanego w Radiu Bezpieczna Podróż. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Sylwią Dybciak i Michałem Szymkiewiczem, na co dzień pracującymi jako kierownicy pociągów KM.

Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi – odcinek 02, cz. 1
Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi – odcinek 02, cz. 2

Więcej informacji na temat Kolei Mazowieckich znajdziesz tutaj.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj również: Koleje Mazowieckie – twoja kolej na udaną podróż.