500 plus nowe wnioski w 2022 roku

0
2544
500 plus nowe wnioski w 2022 roku jak złożyć

Od lutego 2022 roku można składać wnioski na nowy okres zaczynający się od 1 czerwca 2022 roku. 500 plus nowe wnioski w 2022 roku to koszmar? Nowy okres to jeden rok czyli kończy się 31 maja 2022 roku. W erze Covid oraz cyfryzacji wnioski które przyjmowane są przez ZUS można składać tylko drogą elektroniczną. Od 1 stycznia ZUS przyjmuje wnioski na świadczenie 500 plus na nowo narodzone dzieci. W miesiąc wpłynęło ponad 49 tys wniosków na świadczenie obejmujące ponad 63 tys noworodków.

Wszystkie wnioski złożone przed 1 stycznia 2022 będą realizowane nadal przez organy gdzie zostały złożone. Tak więc te osoby mające złożone wnioski w zeszłym roku mogą składać nowe dopiero po 1 lutego na okres od 1 czerwca 2022 roku do 31 maja 2023 roku.

500 plus nowe wnioski w 2022 roku – jak złożyć?

Na nowy okres składamy wnioski jedynie do ZUS i jedynie drogą elektroniczną, możemy to robić za pomocą jednej z trzech platform. Pierwsza to zusowska platforma PUE ZUS gdzie można zalogować się np przez profil zaufany. Druga to portal Emp@tia gdzie znajdziemy wszystkie rodzaje świadczeń ministerialnych. Trzecia możliwość to bankowość elektroniczna. I mimo że brzmi to dość oschle i skomplikowanie to ostatnie wnioski rodzice składali w większości właśnie drogą elektroniczną. Każdy kto będzie miał problem ze złożeniem wniosku online może zgłosić się do ZUS po pomoc.

Tak mówi Pani Minister Maląg, ciekawe czy także drogą elektroniczną??? he, zabawna ta Pani Minister!!! Życzymy powodzenia i cierpliwości, jako medium tworzone przez redakcję z niepełnosprawnościami mamy wyrobione zdanie na temat pomysłów pełnosprawnych urzędników. Nasze medium niejednokrotnie zdobywało nowe sprawności dzięki Pani Minister za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni. To pokazuje nam że potrafimy więcej niż sądziliśmy. Słuchaj naszego radia Bezpieczna Podróż https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

500 plus nowe wnioski w 2022 roku od pani minister

500 plus nowe wnioski w 2022 roku – jak wypełnić? filmik krok po kroku

Jak wspomnieliśmy powyżej jest problem z wypełnieniem wniosku. Poniżej filmik instruktażowy krok po kroku jak wypełnić wniosek na pierwsze i kolejne dzieci.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/