Przekaż 1,5%

522

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

1,5% dla Fundacji Emanio Arcus, która ma swoją siedzibę w Legionowie. Została założona w 2012 roku głównie w celu niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym społecznie.

Jako Fundacja przez lata zdobywaliśmy doświadczenie oraz zaprzyjaźniliśmy się z tematyką niepełnosprawności, rehabilitacji i aktywizacji osób pokrzywdzonych przez los. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, organizacji pozarządowych oraz samorządów z którymi mamy przyjemność współpracować, mieliśmy możliwość stworzyć wiele wspaniałych projektów, realnie przyczyniających się do poprawy jakości życia naszych podopiecznych. Od 2018 roku zasłużyliśmy na status Organizacji Pożytku Publicznego z czego jesteśmy ogromnie dumni.

Po wielu latach starań udało nam się stworzyć jeden z największych naszych projektów, jakim jest Zakład Aktywności Zawodowej – restauracja „Zdrówko Legionowo”, w którym to zatrudnienie znajduje 25 osób, z czego 10 ze znacznym, a 8 z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Nasi podopieczni podejmują pracę na takich stanowiskach jak kelnerzy, pomoce kuchenne, kucharze, wsparcie techniczne. Przed jego otwarciem przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo oraz Karlskrona Kommun Kompetens Center zorganizowaliśmy wyjazd integracyjny naszych podopiecznych do Szwecji. Tam mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji poświęconej niepełnosprawności oraz rozwiązaniom stosowanym w kraju, który uchodzi za wzór do naśladowania w tej dziedzinie. Dzięki temu mogliśmy przenieść niektóre z nich do naszego ZAZ-u, aby wypracować jak najlepszy sposób integracji naszych pracowników, ich komfortu oraz poziomu pracy.

Ponieważ widzimy skuteczność naszych działań, nie chcieliśmy ograniczać się jedynie do pomocy lokalnym niepełnosprawnym. Dlatego też zdecydowaliśmy się wystąpić o koncesje radiowe. Nasze Radio ma na celu szerzenie pomocy i świadomości osobom niepełnosprawnym, ich rodzinom oraz znajomym, ale nie tylko. Nasz program jest skonstruowany tak, aby każdy znalazł w naszej ofercie coś dla siebie. Już teraz w naszej ramówce są nadawane audycje kulturalno-rozrywkowe, informacyjne, medyczne, z zakresu psychologii oraz motoryzacyjne.

Na obecnym polskim rynku medialnym nasze radio jest medium wyjątkowym – jest to pierwsza w kraju i w Europie rozgłośnia nadająca cyfrowo, tworzona przez zespół, którego część stanowią osoby niepełnosprawne. Jesteśmy nośnikiem informacji, do których za pośrednictwem prowadzonego także przez naszą fundację portalu www.bezpiecznpodroz.org może dotrzeć każdy i o każdej porze. Na wspomnianej stronie internetowej można słuchać Radia Bezpieczna Podróż, zarówno na bieżąco, jak i podcastów, naszych audycji archiwalnych. Tam też znajdują się wszelkie informacje o ramówce radia, jego twórcach i autorach poszczególnych programów. Do naszych odbiorców staramy się również sukcesywnie docierać poprzez obecnie najpopularniejsze środki przekazu, czyli media społecznościowe tj. Instagram czy Facebook. W najbliższej przyszłości planujemy zamieszczać audycje Radia Bezpieczna Podróż również w formie filmów na naszym kanale You Tube.

Postawienie przed sobą ambitnego celu, jakim było stworzenie Radia, które jest jednocześnie i ogólnopolskie i lokalne to ogromne wyzwanie. Ogólnopolskie – bo najważniejsze problemy osób niepełnosprawnych są identyczne wszędzie, a lokalne – ponieważ to swoista platforma, dzięki której lokalne społeczności będą mogły się integrować, pomagać sobie wzajemnie, a także inicjować lokalne działania na rzecz potrzebujących. Podobnym wyzwaniem jest prowadzenie wspomnianego portalu – www.bezpiecznapodroz.org, którego nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, gdyż wypadki komunikacyjne jak powszechnie wiadomo to najczęstsza przyczyna nabytej niepełnosprawności.

Jesteśmy radiem społecznym, nie komercyjnym – pozyskiwane i zgromadzone środki przeznaczamy na cele statutowe. 

Dobro społeczne to priorytet naszych działań, wierzymy, że mając wsparcie władz i mieszkańców będziemy mogli zwiększyć zakres naszej pomocy wobec osób niepełnosprawnych, jak i wspomóc lokalne instytucje w działaniach na ich rzecz i rzecz naszego wspólnego dobra, jakim jest lokalna społeczność.

Przekaż 1,5% na pomoc i wsparcie

Potrzebujemy Twojego wsparcia

Zapamiętaj ten numer! KRS: 0000406931

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia