Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – nowe zalecenia

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - nowe zalecenia. Na czerwonym tle duże litery RCB oraz poniżej rozwinięcie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - nowe zalecenia.

W dniu wczorajszym, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przedstawiło publikację „Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny”. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – nowe zalecenia. Tak jak wiele wcześniejszych materiałów edukacyjnych, również ten pojawił się między innymi na profilach w mediach społecznościowych. Jest to kontynuacja dotychczasowych działań edukacyjnych oraz informacyjnych RCB w kierunku poprawy kompetencji społeczeństwa w zakresie radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

Poradnik zawiera szereg wyjaśnień na temat działań, które należy podjąć w sytuacji zagrożenia by móc bezpiecznie funkcjonować. Okoliczności kryzysowe nie zawsze są wynikiem działania człowieka, to również niebezpieczne sytuacje typu katastrofa budowlana czy rozszczelnienie gazociągu. W takich momentach przydaje się wiedza, na przykład w zakresie znajomości sygnałów alarmowych. Poradnik podzielono na dwie części. W pierwszej można znaleźć informacje dotyczące przygotowań do stanu zagrożenia. W części drugiej zawarte są wskazówki jak działać w stanie kryzysu. Tutaj znajdziemy szereg informacji o działaniach na poziomie rodziny. Które działania zwiększą bezpieczeństwo swoje i bliskich, jak nie wpaść w panikę (na przykład w wyniku dezinformacji), udzielanie pierwszej pomocy. Jak rozpoznawać sygnały alarmowe i jak się zachować po ich usłyszeniu. Co zrobić w sytuacji skażenia terenu oraz w jaki sposób przygotować się do ewakuacji. W jaki sposób zachować się przy braku energii elektrycznej czy też gdy jesteśmy zakładnikami.

Materiał wideo: Akademia Bezpieczeństwa RCB – „Bądź gotowy”

Poniżej możesz pobrać publikację Rządowego Centrum Bezpieczeństwa „Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny”

Brak postów do wyświetlenia