Blanka Lipińska i jej luksusowe auto

0
300
Blanka Lipińska i jej luksusowe auto
Blanka Lipińska zasłynęła słynną powieścią „365 dni”.

Już jutro (27 kwietnia) na Netflixie będzie miała miejsce premiera filmu „365 dni: Ten dzień”. Z tej okazji sprawdzamy czym jeździ Blanka Lipińska – autorka słynnej, pikantnej powieści. Okazuje się, że jej luksusowe auto może robić wrażenie. 

Blanka Lipińska i jej luksusowe auto – najważniejsze parametry 

Na początek od razu wyjaśniamy, że pisarka porusza się Mercedesem klasy E w wersji Coupe. Jest to jedna z najnowszych wersji tego auta, która miała miejsce w 2013 roku. Samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła. Silniki tego typu mercedesa charakteryzują się mocą 75-612 KM, a także pojemnością 1595-6208 cm3. Moment obrotowy układu napędowego mieści się od 126 do 850 Nm. Pojemność bagażnika tego auta może wynosić nawet 1975 l. Auto posiada kanapy, które gwarantują pełen komfort podroży. Wiadomo również, że Mercedes Blanki Lipińskiej to kilkuletni model, którego nazwa kodowa to W212. Cena samochodu jest uznawana są dojść przyzwoitą, bowiem na ten konkretny typ trzeba przeznaczyć ok. 100 tysięcy złotych. Sama autorka w jednym z wywiadów przyznała, że decyzja o kupnie samochodu była spontaniczna. Co więcej, nie odczuła przy tym znacznego nadszarpnięcia swojego budżetu. 

Blanka Lipińska i jej luksusowe auto – niepowtarzalny design 

Jedną z charakterystycznych cech aut Blanki Lipińskiej są ich…imiona! Wcześniej celebrytka poruszała się citroenem d3s, któremu nadała imię Tadzio. Obecne auto to Krystyna. Wspomniany mercedes klasy E, w wersji Coupe, oprócz wyżej wspomnianych parametrów technicznych, wyróżnia się także niepowtarzalnym designem. W tym wypadku chodzi o zjawiskowy kolor, który dzięki ciepłemu odcieniu srebra zyskuje szampański połysk. Charakterystyczne są również felgi, które znacząco odróżniają się od pozostałych modeli z tej serii. W ostatnim czasie o Blance Lipińskiej było głośno także za sprawą jej w związku z Aleksandrem Milwiw-Baronem – gitarzystą zespołu Afromental. Para rozstała się jakiś czas temu. Jednym z prezentów od ówczesnego chłopaka była m.in. metamorfoza obecnego samochodu, na którym to widniał metaliczny, różowo-fioletowy lakier. Po zerwaniu postanowiła jednak rozstać się z kolorową karoserią. Jak się okazuje, taka renowacja auta to koszt około 6 tysięcy złotych.

Blanka Lipińska i jej luksusowe auto  

Blanka Lipińska i jej luksusowe auto – citroen ds3

Luksusowe auto gwiazdy zdecydowanie zadaje szyku na trasie. Poprzedni, wyżej wspomniany citroenem d3s był dużo skromniejszy. Producenci nie zapomnieli jednak o nowoczesnym wyglądzie. Samochód posiada m.in. klimatyzację czy system audio, który może być kontrolowany za pomocą kolorowego wyświetlacza. W tym niepozornym aucie mogą znaleźć się dwie opcje skrzyni 5-biegowej ręcznej i jeden 6-biegowej. Dodatkowo może zostać wyposażony w automat o czterech przełożeniach. 

Blanka Lipińska i jej luksusowe auto

Blanka Lipińska i jej luksusowe auto – kim jest 

Przypomnijmy, że Blanka Lipińska zasłynęła przede wszystkim głośną powieścią erotyczną pt. „365 dni”. W 2020 roku na podstawie książki ukazał się film o tym samym tytule. Ekranizacja wzbudziła spore kontrowersje. Niektórzy jej krytycy zarzucali jej m.in. promowanie seksualnej przemocy. Pisarka wcześniej pracowała m.in. jako menadżerka w działach sprzedaży i marketingu. W 2012 roku dołączyła do federacji KSW, w której zajmowała się rekrutacją i szkoleniem kobiet chcących spróbować swoich sił na ringu. W roku 2020 prowadziła również reality show „Tylko jeden”, w którym uczestnicy programu rywalizowali o profesjonalny kontrakt zawodnika MMA.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Auta polskich influencerów

Więcej informacji ze świata show-biznesu usłyszysz na antenie Radia Bezpieczna Podróż.

Poznaj niesamowite fakty historii Mercedesa