Gmina Dobre pomaga osobom z niepełnosprawnościami

93
Gmina Dobre pomaga osobom z niepełnosprawnościami. Za stołem zasiada Wójt gminy Dobre Stanisław Gałązka.Siwobrody mężczyzna z brodą, ubrany w garnitur ma przed sobą plik dokumentów.
Gmina Dobre pomaga osobom z niepełnosprawnościami. Wójt gminy Dobre Tadeusz Gałązka.

O tym w jaki sposób gmina Dobre pomaga osobom z niepełnosprawnościami opowiedział na antenie Radia Bezpieczna Podróż, wójt gminy Dobre Pan Tadeusz Gałązka. W gminie Dobre jest stosunkowo mała liczba osób z niepełnosprawnościami, jest ich raptem jedenaście. Wszystkie te osoby są pod stałą opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Gdy tylko zachodzi potrzeba dowiezienia takiej osoby do lekarza bądź dostarczenia potrzebnych produktów, niezwłocznie udzielana jest stosowna pomoc. Organizuje się dowozy na zajęcia rehabilitacyjne, a także różnego rodzaju zbiórki. Na przykład zbiórka na pomoc dla chłopca, który stracił rękę. Niewątpliwie dzięki ofiarności społeczeństwa gminy Dobre możliwe było sfinansowanie protezy ręki dla poszkodowanego nastolatka. O wszystkich działaniach podejmowanych na rzecz osób z niepełnosprawnościami możecie posłuchać tutaj:

Gmina Dobre pomaga osobom z niepełnosprawnościami – Lokalne społeczności mają głos – 26.04.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 17.

Zapraszamy do słuchania: Radia Bezpieczna Podróż