Wypadek rowerowy Bogdana Wenty

366

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wypadek rowerowy Bogdana Wenty 01
Wypadek rowerowy Bogdana Wenty 01

Wypadek rowerowy Bogdana Wenty. W środę 11 maja były piłkarz i selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie prezydent Kielc Bogdan Wenta uległ wypadkowi rowerowemu. Stało się to gdy Wenta wracał z pracy do domu. Doszło do niego przy ulicy Ściegiennego. Wiadomo jedynie z nieoficjalnych informacji, że życiu byłego trenera Polaków nic nie zagraża. W wyniku zdarzenia doszło do złamania lewej łopatki bez zwichnięcia stawu ramiennego, a także kilku niegroźnych stłuczeń i otarć. Pomocy udzielono legendzie polskiej piłki ręcznej na SOR-ze jednego z kieleckich szpitali. Jeśli zajdzie taka potrzeba Bogdan Wenta zostanie 1, 2 dni na obserwacji.

Wypadek rowerowy Bogdana Wenty – kask na głowę

Jak wiadomo albo przynajmniej powinno być wiadomo podczas jazdy rowerem czy jakimkolwiek dwuśladowcem trzeba mieć na głowie kask ochronny. Głowa to najważniejszy organ w ciele człowieka, odpowiada ona za wszystko m. in za równowagę, mowę, wzrok, słuch itp. Bogdan Wenta miał go na głowie podczas wypadku dzięki czemu prawdopodobnie uniknął większych obrażeń, a może nawet śmierci. Warto także mieć ochraniacze na łokcie i kolana.

Wypadek rowerowy Bogdana Wenty – przyczyny wypadku

Były trener naszych szczypiornistów zjeżdżał z górki i w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem. Spadł z roweru i uderzył głową w ziemię. Całe szczęście, że miał założony wcześniej wymieniony kask. Być może uratował on mu życie ponieważ impet uderzenia był tak duży, że kask rozleciał się na kawałki. Tuż po wypadku Wenta musiał przejść operację. Zabieg wykonał Rafał Wójcicki, lekarz, który opiekuje się również zawodnikami Vive Kielce. Dokonano zespolenia odłamków kostnych obręczy barkowej i sprawdzono mu prawy bark, który też nadaję się do naprawy. Ale to już efekt wielu lat gry w piłkę ręczną.

Wypadek rowerowy Bogdana Wenty – historia Bogdana Wenty

Bogdan Wenta urodził się 19 listopada 1961 roku w Szpęgawsku, wsi położonej w województwie pomorskim. W latach 1981-1994 reprezentował reprezentacje Polski piłkarzy ręcznych. Dla kadry rozegrał on 763 mecze strzelając w nich 191 goli, brał także udział w mistrzostwach świata w 1986 i 1990 roku. Natomiast od 1997 do 2000 r. grał dla Niemców. W barwach tego kraju wziął udział w mistrzostwach Europy w 1998 roku i zdobył z naszymi sąsiadami brązowy medal. Uczestniczył też w mistrzostwach świata 1999 i Letnich Igrzyskach olimpijskich w 2000 roku w Sydney. Uważa się go za jednego z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej. W latach 2004-2012 prowadził polskich szczypiornistów jako trener, obecnie jest prezydentem Kielc.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o finale mistrzostw Polski w koszykówkę

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia