Zełenski gotów do rozmów z Putinem

349

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Apel Zełenskiego do premiera Donalda Tuska i prezydenta Andrzeja Dudy. Co z tego wyniknie?
Apel Zełenskiego do premiera Donalda Tuska i prezydenta Andrzeja Dudy. Co z tego wyniknie?

W poniedziałek 23 maja na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, Zełenski oświadczył, że jest gotów do rozmów z Putinem, jedynie w wypadku, jeżeli będą one dotyczyć zakończenia wojny. Zdaniem przywódcy Ukrainy, w Rosji wszystkie instytucje państwowe podlegają Putinowi, bez niego żadna decyzja nie będzie podjęta, więc tylko on może zadecydować o zakończeniu wojny. Zapytany o plany działania na wypadek zamachu na jego osobę ( a według danych ukraińskiego wywiadu było ich sporo ) Zełenski stwierdził, że zadania są rozdzielone i wydane odpowiednie pełnomocnictwa. Na pytanie o wyzwolenie Krymu spod okupacji rosyjskiej, odpowiada: „Jestem pewien, że na dzień dzisiejszy kosztowałoby to śmierć setek tysięcy naszych żołnierzy”. Podczas zdalnego przemówienia prezydent Ukrainy zaapelował również do państw zachodnich, aby szybciej i skuteczniej reagowały na zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego, a w tym wybuch kolejnej wojny.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia