Dyskryminowani przez UEFA

358

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dyskryminacja osób niepełnosprawnych przez UEFA
Dyskryminacja osób niepełnosprawnych przez UEFA

Dyskryminowani przez UEFA. Tylko kilkadziesiąt dostępnych miejsc dla osób niepełnosprawnych zostało przyznanych decyzją UEFA na finał Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem, a Realem Madryt. Jest to bulwersujące ponieważ na stadionie znajduje się 567 takich miejsc, a cały stadion pomieści 75 000 tysięcy ludzi. „The Reds” jak i „Królewscy” dostali po 38 biletów na miejsca dla niepełnosprawnych. Kilkanaście wejściówek zostało przyznanych gościom i oficjelom zaproszonym przez organizację. UEFA ciągle mówi o równości, ale sama dyskryminuje niektórych kibiców.

Dyskryminowani przez UEFA – organizacje broniące praw osób niepełnosprawnych

Fundacja Level Playing Field (LPF) broniąca praw osób niepełnosprawnych pyta Europejską Unię piłkarską. Dlaczego tylko 14 % biletów trafiło do niepełnosprawnych. W odpowiedzi otrzymuje jakieś kontrowersyjne i bzdurne tego powody jak standard oglądania meczu czy bezpieczeństwo itp. Przypomnijmy że finał Ligi Mistrzów miał początkowo odbyć się w Saint Petersburgu. Jednak ze względu na agresje Rosji na Ukrainę został przeniesiony na Stade France w Paryżu.

Dyskryminowani przez UEFA – Stade France

Na Stade France jest organizowanych wiele imprez sportowych m. In. miał  tu miejsce finał mistrzostw świata w 1998 roku, który de facto wygrała Francja. Rozegrano tu też finały Ligi Mistrzów w 2000 i 2006 roku, a także kilka meczów EURO 2016 i oczywiście finał. Na 2024 rok zaplanowane są tutaj Igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie. Mimo, że stadion kojarzy się z piłką nożną to równie często jest świadkiem meczów w rugby, a także koncertów muzycznych.

Dyskryminowani przez UEFA – stowarzyszenie kibiców niepełnosprawnych Liverpoolu

Do ostatniej chwili próbował coś wskórać sekretarz stowarzyszenia kibiców niepełnosprawnych Liverpoolu, ale jego prośby pozostały bez odpowiedzi ze strony UEFA. Jego zdaniem była to ostatnia szansa w najbliższych latach by tyle osób niepełnosprawnych obejrzało finał Ligi Mistrzów.

Dyskryminowani przez UEFA – Historia Stade France

Budowę stadionu rozpoczęto w czerwcu 1995 roku, a wybudowano go pod koniec 1997 roku. Mecz otwarcia miał miejsce 28 stycznia 1998 r. W towarzyskim meczu reprezentacja Francji wygrała z Hiszpanią 1:0 po golu Zinedine Zidane. 7 lutego, tego samego roku pierwszy mecz rozegrała na nim drużyna Francji w rugby, podejmowała ona ekipę Anglii. Obiekt może pomieścić 81 338 osób,

W finale Ligi Mistrzów zmierzą się Liverpool z Realem Madryt w sobotę 28 maja o godzinie 21

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o finale Energa Basket ligi.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia