Nauczyciele mają dosyć – rezygnują z pracy

585

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nauczyciele mają dosyć
Nauczyciele mają dosyć

Zawód nauczyciela nie należy do najłatwiejszych, gdyż to na ich barkach leży ciężar kształtowania przyszłego pokolenia. Powiedzenie ” obyś cudze dzieci uczył ” doskonale oddają ten stan. I choć zawód nauczyciela od zawsze kojarzył się z prestiżem, to wynagrodzenie za ich ciężką pracę już niekoniecznie. Nauczyciele coraz częściej szukają nowej, lepiej płatnej pracy. Co rok słyszą o podwyżkach płacy minimalnej, jednak nie widzą żadnej realnej zmiany na swoich kontach. Na forach społecznościowych dają upust swojej frustracji, szukają rozwiązań i lepszej posady. Już w 2019 roku stworzyli na Facebooku grupę ” Byłem nauczycielem i nie wrócę do systemu”. Dwa lata później zyskali ogromną popularność jako grupa ” Nauczyciel zmienia zawód „, zrzeszając już ponad 24 tyś. osób. Członkowie wymieniają się doświadczeniami i wspierają w poszukiwaniu nowej pracy. Frustracja wśród nauczycieli wynika z faktu, że niewykwalifikowany pracownik tuż po szkole może zarabiać tyle, ile nauczyciel z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym.


Nauczyciele mają dosyć – pensje w 2022 roku

– Minimalne wynagrodzenie nauczyciela stażysty wynosi – 3079 zł brutto,
– nauczyciela kontraktowego – 3167 zł brutto
– nauczyciela mianowanego – 3597 zł brutto
– nauczyciela dyplomowanego – 4224 zł brutto
Dla porównania na chwilę obecną minimalne wynagrodzenie za pracę na cały etat wynosi 3010 zł brutto.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia