Kilka słów podsumowania XIX Zlot Miłośników VW Garbusa

394

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kilka słów podsumowania XIX Zlot Miłośników VW Garbusa Sztum 2022 Nikoś i autor Piotr Pawlak.jpg
XIX Zlot Miłośników VW Garbusa Sztum 2022 Nikoś i autor Piotr Pawlak.jpg

Minął już tydzień, emocje opadły dlatego mogę pozwolić sobie na kilka słów podsumowania XIX Zlot Miłośników VW Garbusa & CO Sztum 2022. Jak zwykle miejsce akcji to Park miejski w Sztumie. W dniach 1-3 lipca czyli na starcie wakacji można było odwiedzić tą ciekawą imprezę i wziąć udział w  loterii charytatywnej z przeznaczeniem dla Nikosia. Tak się też stało i wspomogliśmy akcję zakupując losy. Przybyli na nią głównie miłośnicy starych Volkswagenów, ale także New Beetle i pojazdy z epoki PRL.

Jak poinformowali organizatorzy przyjechało około 250-300 samochodów z Polski oraz kilka z zagranicy i to się sprawdziło.

Zaczynając od początku, wyruszyliśmy w piątek rano przy temperaturze około 30 stopni C. Volkswagen Garbus z silnikiem 1200 z 1964 roku i przyczepa Warmos-3 to zestaw który miał być domem przez weekend. Wraz z upływającym czasem i kilometrami pokonywanymi i zbliżającymi nas do celu rosła również temperatura powietrza. Niepokojącym widokiem był widok połamanych drzew i połamanych gałęzi oraz Straży Pożarnej usuwającej skutki nawałnicy z poprzedniej nocy.

Po przybyciu na miejsce i zarejestrowaniu w biurze Zlotu można było przystąpić do instalacji przyczepy. W ostatnich latach plusem zlotów jest zapewnienie dostępu do prądu, pod warunkiem posiadania odpowiedniej długości przedłużacza. Rozegrano część konkurencji przewidzianych na ten dzień.

Pogoda zaczęła zmieniać się wraz ze zbliżaniem się oficjalnego otwarcia zlotu i niewytrzymała. Atrakcje rozpoczęły się od porwania namiotu sponsora, a później

Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć.“ —  Alfred Hitchcock, czyli nastąpiło oberwanie chmury wraz z widowiskową burzą z piorunami.

Dla bezpieczeństwa odwołano koncerty LOSTMitra i Sztywny Pal Azji.

Kilka słów podsumowania XIX Zlot Miłośników – Sobota

Sobotni poranek przywitał nas zachmurzeniem umiarkowanym z nadzieją na pogodny dzień. Tak się też stało że im bliżej do parady tym pogoda poprawiała się. Jak zawsze na straży ładu i trzeźwości czuwali przedstawiciele Policji badający wszystkich kierowców wyruszających na paradę.

Jak na każdej tego typu imprezie kolejnym elementem programu są konkurencje dla uczestników i tutaj też tak było. Okazało się też że zabrakło losów na loterię dla Nikosia. Była oczywiście grochówka którą tradycyjnie gotował Buli.

Na koniec dnia pogoda pokazała że w tym dniu koncerty dojdą do skutku i tak się stało. Pierwsza pojawiła się Kuśka Brothers która już na próbie pokazała że jest w dobrej formie. Następnie wystąpiła Farben Lehre, wieczór zakończyła miejscowa kapela LOST. Pomiędzy koncertami licytowano na rzecz Nikosia. Muzyka na scenie ucichła po północy. Byli i tacy którzy bawili się do rana.

Kilka słów podsumowania XIX Zlot Miłośników – Niedziela

Jak zwykle w ten dzień przychodzi czas na spakowanie przyczepy, namiotu bądź samochodu. Osoby biorące udział w konkursach lub czekające na werdykt komisji dotyczących konkursu na najładniejszego Garbusa, a przede wszystkim losowania związanego z loterią charytatywną. Niestety nie mogliśmy brać udziału w zakończeniu i zamknięciu Zlotu. Bez przeszkód chociaż znowu w wysokiej temperaturze otoczenia dotarliśmy do domu. Okazuje się że Garbus z radziecką przyczepą na ogonie nie spala dużo więcej co cieszy przy dzisiejszych cenach, nawet z rabatami.

Na koniec wypada podziękować Wszystkim którzy przyczynili się do organizacji XIX Zlot Miłośników VW Garbusa & CO Sztum 2022 i liczyć na XX Jubileusz.

Kilka słów podsumowania XIX Zlot Miłośników - Jednoosiowa przyczepa turystyczna Skif i Volkswagen 1200
Kilka słów podsumowania XIX Zlot Miłośników – Jednoosiowa przyczepa turystyczna Skif i Volkswagen 1200

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie.

Moim zdaniem gwiazdą na scenie była Kuśka Brothers (& Koza) – Darek Szpakowski, to chyba jej najlepszy przebój tego wieczora .

Parada Garbusów | Zlot VW Sztum 2022 | Volkswagen Garbus

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia