Grzegorz Schetyna stracił Prawo jazdy

385

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Grzegorz Schetyna stracił prawo jazdy 01
Grzegorz Schetyna stracił prawo jazdy 01

Grzegorz Schetyna stracił prawo jazdy. W sobotę 27 sierpnia pojawiła się informacja, że były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna na 3 miesiące stracił możliwość prowadzenia samochodu. Polityk największej partii opozycyjnej jadąc samochodem między Gostyninem, a Kutnem przekroczył prędkość o ponad 70 km w terenie zabudowanym. Jak powiedział sam Schetyna, w pewnym momencie został zatrzymany przez policję. Oczywiście nie pochwalam jego zachowania jednak trzeba podkreślić, że były szef PO po wszystkim zachował się przyzwoicie. Nie wymigiwał się ani nie zasłaniał immunitetem poselskim. Grzegorz Schetyna dostał mandat w wysokości 2.500 tysiąca złotych, a także 10 punktów karnych.

  • Grzegorz-Schetyna-stracil-prawo-jazdy

Grzegorz Schetyna stracił Prawo jazdy – występki polityków

Przypomnijmy, że to nie pierwszy wybryk na drodze polityków. W listopadzie zeszłego roku w podobny sposób prawo jazdy stracił obecnie urzędujący szef PO Donald Tusk. Jednak najwięcej „grzeszków” mają politycy obecnie rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. W przeszłości karano m. in. marszałek sejmu Elżbietę Witek i Antoniego Macierewicza. Były już polityk PIS Piotr Olszówka został skazany za kupno prawa jazdy bez zdawania testów. Jednak specjalistą wśród polityków od łamania prawa jest Jacek Kurski. Szef telewizji publicznej nie raz został złapany za przekroczenie prędkości, ale prawdziwą „Bombą” było podłączenie do konwoju wiozącego podejrzanego więźnia. Kurski spieszył się na posiedzenie swojej partii w Warszawie jadąc z Gdańska. Żeby szybciej dojechać podłączył się do kolumny policji wiozącej podejrzanego więźnia mimo, że on myślał, że to kolumna wioząca jakiegoś polityka. Zdecydowana większość polityków podobnie jak Kurski zasłania się immunitetem i ostatecznie mandatu nie dostaje.

Grzegorz Schetyna stracił Prawo jazdy – Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna urodził się 18 lutego 1963 roku w Opolu. Działalność polityczna Grzegorza Schetyny w PO zaczęła się w 2001 roku. W 2010 r. został pierwszym wiceprzewodniczącym partii, a także kierował strukturami na Śląsku. Obecnie Schetyna jest w cieniu szefa partii Donalda Tuska.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o losowaniu Ligi Mistrzów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia