Urząd Miasta Legionowo

311

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W kolejnej audycji “Legionowo – Miasto przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy Idę Parakiewicz-Czyżmę z Urzędu Miasta Legionowo. Wywiad z Sekretarz Miasta Legionowa przeprowadził Dominik Morawski.

Badania USG dzieci

Urząd Miasta w Legionowie podejmuje szereg działań prozdrowotnych na rzecz mieszkańców. Ponad tydzień temu władze miasta zorganizowały możliwość zrobienia dzieciom badań USG. W związku z tym, że zgłosiło się sporo c w dniu zapisów w krótkim czasie rozeszły się wszystkie wolne terminy. W badaniu, które zawczasu pozwala wykryć zmiany nowotworowe mogły wziąć udział dzieci, które skończyły minimum 9 miesięcy i nie miały więcej niż 6 lat. Co więcej urząd miasta planuje organizować tego typu akcje częściej. Jeśli zostaną potwierdzone kolejne terminy badań urząd będzie o tym komunikował na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku.

Urząd Miasta Legionowo – Dzień promocji zdrowia

Już niebawem, bo 17 października władze Legionowa organizują dzień promocji zdrowia. Tego dnia mieszkańcy Legionowa w godzinach od 8:00 do 18:00, będą mogli zrobić szereg badań chociażby badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia. Ponadto na miejscu do dyspozycji mieszkańców będzie endokrynolog oraz ginekolog, którzy chętnie odpowiedzą na pytania. Dodatkowo legionowskie amazonki będą uczyć panie samobadania piersi.

Urząd Miasta Legionowo – Obchody Światowego Dnia Cukrzycy

W tym roku władze Legionowa przyłączą się do obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, który w tym roku wypada 17 listopada. Jak się okazuje cukrzyca jest poważnym problemem w regionie, ponieważ choruje na nią aż 23,8% mieszkańców. W odpowiedzi na te dane urząd miasta Legionowa postanowił podjąć kroki zaradcze. Tego dnia mieszkańcy Legionowa na terenie ratusza będą mogli zbadać poziom glukozy we krwi, cholesterolu oraz ciśnienia krwi. Co więcej na miejscu będzie można dokonać pomiaru BMI, a także skorzystać z porad dietetyka i okulisty. Oprócz tego chętne osoby będą mogły wyrobić sobie kartę Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego w skrócie EKUZ.

Urząd Miasta Legionowo – Święto organizacji pozarządowych

Urząd Miasta Legionowo – Święto organizacji pozarządowych

Święto Organizacji Pozarządowych na terenie Legionowa będzie obchodzone 24 września w godzinach od 14:00 do 17:00. Wydarzenie odbędzie się na terenie parku miejskiego im. Solidarności nieopodal ratusza miejskiego. Podczas eventu NGO’sy będą opowiadać o swojej misji oraz zachęcać do wspólnego działania. Jeśli chodzi o dodatkowe atrakcje to przewidziany jest występ grupy Szachraj, teatrzyk dla dzieci oraz rodzinna gra terenowa. Serdecznie zapraszamy!

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, Cz. 1

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, Cz. 2

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, Cz. 3

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, Cz. 4

Zainteresował cię temat spraw społeczności legionowskiej? Z pewnością więcej materiałów na ten temat znajdziesz tutaj.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Urząd Miasta Legionowo

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia