Fiat Tipo Cross

341

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fiat Tipo Cross przed Zdrówko Legionowo

Jedna z najdłużej obecnych marek w Polsce to właśnie FIAT, już przed wojną była u nas montownia tych samochodów. Na dzień dzisiejszy w kraju mamy dwie duże fabryki, w Bielsku i w Tychach. Niestety większość produktów z polskich fabryk wyjeżdża z kraju, tak więc Fiat nie jest już znaczącym graczem na naszym rynku. Kiedyś miał prawie połowę sprzedaży dziś są to minimalne ilości. Fiat Tipo Cross jest dziś naszym bohaterem w sposób zasłużony.

Fiat Tipo Cross w Zdrówko Legionowo

Fiat Tipo Cross

Pod maską „karton mleka” jak mawiają złośliwcy o silnikach pojemności jednego litra. Do tego jeszcze tylko 3 cylindry to irytujące! Niestety w klasie małych aut to już norma ale ta norma idzie w kierunku średnich. Taki silnik ma Ford Focus i to w wersji usportowionej czyli ST Line. Problem polega niestety na tym że jest to zasadne ekonomicznie i ekologicznie. 3 cylindry mają mniejsze tarcie jak 4 więc opory własne jednostki generują mniejsze straty.

Fiat Tipo jest dość dużym autem a w wersji Cross trochę podwyższonym. Silnik ma jedynie 100KM mocy i dopięty jest do ręcznej skrzyni więc mieliśmy obawy co do dynamiki auta. Zaskoczenie było duże kiedy silniczek ochoczo wkręcał się na obroty i dość równomiernie rozpędzał nasze auto. Nie był mistrzem sprintu ale komfort związany z dynamiką auta był przyzwoity. Do 100km/h wyprzedzanie nie jest problemem więc do normalnej eksploatacji jest idealny bo gabarytowo to duże auto.

Fiat Tipo Cross przed Zdrówko Legionowo

Fiat Tipo Cross

Pamiętam jak w 1988 roku odbyła się premiera pierwszej wersji Fiat Tipo, było to pierwsza tego typu prezentacja. Zaangażowano Światowe agencje prasowe i zrobiono pierwszą konferencję prezentującą nowy model auta na cały Świat. W centrach w kilkunastu najważniejszych krajach(pod kątem sprzedaży) zgromadzono dziennikarzy i eksponaty czyli model TIPO. Pewnie dziś nikt nie pamięta ale w 1988 roku internetu nie było. Rodziła się dopiero telefonia komórkowa a telefon wyglądał jak cegła.

Fiat Tipo Cross przed Zdrówko Legionowo

Laptop kosztował fortunę. Czemu Fiat tak postąpił? ponieważ TIPO było cyfrowe, elektroniczne, pierwszy samochód skomputeryzowany pod kątem autodiagnostyki. Deska rozdzielcza była wielkim wyświetlaczem co w tamtych latach było wydarzeniem. Dziś Tipo wyposażone jest w najnowocześniejsze rozwiązania ale nie robi to na nikim wrażenia. Czemu? Bo teraz wrażenie robi się marketingiem i półprawdami a nie technologią. Na technologii nikt się nie zna a kłamstwa wszyscy lubią jak są grubo polukrowane. Fiat nigdy w marketingu nie był dobry ale design sam się broni. To ładne i atrakcyjne auto w rozsądnej cenie. Jedną z zalet Fiata są koszty serwisu i napraw.

aktualna oferta Fiata

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia