Kulinarna nawigacja – Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy

414

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy
Nasza polska reprezentacja bierze udział w Kulinarnych Mistrzostwach Świata

W najnowszej Kulinarnej Nawigacji Jarek Uściński opowie nam jak gotuje Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy. Odcinek specjalny można rzec, ponieważ na zakończenie audycji w ostatnim wejściu antenowym zostanie również wyemitowany wywiad z Kapitanem Kadry Narodowej Bartoszem Peterem, a zatem noże i widelce w dłoń i słuchamy.

O czym będzie mowa w audycji?

Tym razem Jarek Uściński wraz z Pawłem Kubalskim porozmawiali o Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy, która rywalizuje np. na takich kulinarnych wydarzeniach jak: Olimpiada Kulinarna w Stuttgarcie, Kulinarny Puchar Świata oraz Global Chefs Challenge. O naszych kucharzach robi się coraz głośniej na prestiżowych wydarzeniach. Przykładowo Bartosz Peter oraz Sebastian Plasota zajęli wysokie 4. miejsce w finale Global Chefs Challenge na Worldchefs Congress & Expo w Abu Dhabi. Właściwie to przed nimi żaden kucharz indywidualnie nie zaszedł tak daleko. Z kolei Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy z kolei już wracała z zawodów ze srebrnymi medalami. Podsumowując nasi kucharze są ekspertami w swoim fachu.

Aby sięgać po najważniejsze trzeba regularnie trenować. Bartek Peter oraz Sebastian Lasota trenowali 4 miesiące do zawodów, ale jak widać trud im się opłacił. Na takich wydarzeniach liczy się nie tylko smak potraw, ale między innymi higiena pracy. Kucharze muszą też się spieszyć na wszystkich tego typu zawodach obowiązuje limit czasowy, dlatego kucharze muszą rozumieć się bez słów i mieć dopracowane wszystko w najmniejszych szczegółach.

Trzon reprezentacji stanowi 6 osób, a do tego dochodzą 3-4 osoby zapasowe. Jak podkreśla Jarek Uściński w przypadku Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy jest jak z każdą inną kadrą sportową potrzebuje ona trenera, a każdy czołowy zawodnik w razie kontuzji musi mieć swojego zmiennika. Odkąd Jarek Uściński jest Prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni dba o to, aby Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy zawsze miała trenera, aby nie zmieniał się on co chwilę, ponieważ każdorazowa zmiana trenera wymaga budowania strategii zespołu od nowa.

Radio Bezpieczna Podróż będzie relacjonować kolejne treningi Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy przygotowując się do zawodów. Jeżeli chcą Państwo zarezerwować sobie miejsce na degustacje przygotowane przez najlepszych kucharzy polskich to śledźcie stronę Instytutu Kulinarnego Transgourmet.


Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy, cz. 1

Cz. 2, Kulinarna nawigacja – Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy

Cz. 3, Kulinarna nawigacja – Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy

Cz. 4, Kulinarna nawigacja – Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy

Cz. 5, Kulinarna nawigacja – Wywiad z Bartoszem Peterem

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia