Rozlosowano pary 1/8 pucharu Polski

0
45
Rozlosowano pary pucharu Polski 01
Rozlosowano pary pucharu Polski 01

Rozlosowano pary 1/8 pucharu Polski. Dzisiaj (21 października) rozlosowano par pucharu Polski, mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 8-10 listopada. Los skojarzył ze sobą w dwóch parach ekstraklasowe drużyny. W hitowym pojedynku Pogoń Szczecin zagra u siebie z liderem tabeli Rakowem Częstochowa. W niemniej ciekawym starciu Lechia podejmie w Gdańsku warszawską Legię. Losowanych było 8 ektraklasowych drużyn, 4 z fortuna I ligi, 3 z II ligi, a także 1 trzecioligowa ekipa.

Rozlosowano pary 1/8 pucharu Polski – wcześniejsza runda

W poprzedniej fazie pucharu Polski czyli w 1/16 finału mieliśmy kilka niespodzianek. Największymi z nich było wyeliminowanie przez Lechię Zielona Góra Jagiellonii Białystok i awans Motoru Lublin kosztem Zagłębia Lubin. Do nieoczekiwanych rezultatów należy dodać wyeliminowanie Cracovii przez Resovię Rzeszów, a także awans Sandecji Nowy Sącz kosztem Warty Poznań. Zaskoczeniem także choć chyba mniejszego kalibru była porażka Lecha w Poznaniu ze Śląskiem Wrocław.

Rozlosowano pary 1/8 pucharu Polski – historia pucharu

Z pozostających drużyn w grze o puchar tysiąca drużyn rekordzistą pod względem triumfów w tych rozgrywkach jest Legia Warszawa. “Wojskowi” zdobyli jak do tej pory 19 takich trofeów, pierwsze w roku 1955, a ostatnie w 2018 r. Na drugim miejscu jest Górnik Zabrze, który na koncie ma 6 takich wygranych. Ostatnie miejsce na podium należy do Wisły Kraków z 4 Pucharami, a pierwszy ekipa z Krakowa zdobyła niedługo po I wojnie światowej bo w 1926 roku. W dalszej kolejności są Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk i Raków Częstochowa z dwoma triumfami. Tutaj dodać należy, że podopieczni Marka Papszuna puchar Polski zdobywali w dwóch poprzednich latach. Pozostałe drużyny nie mają w swojej historii, jedynie Piast Gliwice i Pogoń Szczecin grały, ale tylko w finale.

Pary 1/8 finału pucharu Polski

Pogoń Siedlce – Resovia Rzeszów

Górnik łęczna – Piast Gliwice

KKS Kalisz – Górnik Zabrze

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa

Lechia Zielona Góra – Radomiak Radom

Motor Lublin – Wisła Kraków

Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o powołaniach Michniewicza na mundial