Eclipse vs Arkana

538

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

test reanault arkana hev
test reanault arkana hev

Co lepsze? Mitrubishi Eclipse PHEV czy Renault Arkana HEV? nie jest łatwo odowiedzieć na to pytanie, choć oba auta na papierze mają prawie identyczne wymiary to tylko pozory. Eclipse VS Arkana awantura niesłychana!!!!

test mitsubishi eclipse phev
test mitsubishi eclipse phev

Mitsubishi Eclipse vs Arkana Renault

Pirwszy SUV z silnikiem będącym jedynie generatorem prądu powstał w fabryce Mitsubishi, ponad 7 lat temu. Teraz technologia jest dopracowana bardzo dokładnie, silnik o dość dużej pojemności bo 2400ccm jest silnikiem atmosferycznym benzynowym. Nawet układ wtryskowy jest zwykłym MPI czyli paliwo jest dawkowane do przewodów dolotowych. Czemu takie dziwne zabiegi? Okazuje się że paliwo im dalej zaczyna mieszać się z powietrzem, dalej od cylindra oczywiście tym powstanie lepiej skomponowana mieszanka. Problem polega na tym że w normalnym silniku obciążenie zmienia się bardzo szybko. Tu mamy komfortowe warunki pracy.

Czemu tak? ponieważ to silnik elektryczny zasilany z baterii przejmuje całą pracę związaną z napędem auta. Elektrykowi ryba ja głęboko wciśniemy pedał gazu i jak szybko. To jest piękne, tu nie ma żadnych procesów jak np. spalanie, czerpiemy prąd a baterii. Silnik elektryczny przypomnę wszystkim, zawsze ma maksymalny moment obrotowy do dyspozycji w całym zakresie obrotów. Co tam obrotów, zanim zacznie pracę przy 0 obrotów już ma 100% niutków do dyspozycji. Silnik spalinowy będący generatorem zawsze pracuje w optymalnych warunkach bo spokojnie robi prąd i już.

mitsubishi eclipse plug in hybrid
mitsubishi eclipse plug in hybrid

Eclipse vs Arkana to Mitsubishi czy Renault?

W tych warunkach silnik spalinowy zużyje najmniejsze ilości paliwa jakie można sobie wyobrazić. Problem jednak w tym że silnik spalinowy musi być duży ale i bateria musi być duża czyli ciężka. Przy tym wszystkim jeszcze cała moc napędowa pochodzi z silnika elektrycznego więc będzie on ciężki stąd różnica masy obu aut. Jest poważna bo Renault Arkana HEV waży niecałe 1400kg natomiast Mitsubishi Eclipse PHEV jest o pół tony cięższy!!! Dziwi nas jednak fakt że w trakcie jzdy nie zauważyliśmy różnicy masy aut, nie ma ona wpływu na wrażenia z jazdy.

renault arkana hybrid czyli auto z małą baterią
renault arkana hybrid czyli auto z małą baterią

Oba auta są wykonane bardzo dobrze jakościowo. Różnice znajdziemy we wzornictwie, Mitsubishi Eclipse PHVE jest bardzo azjatycki albo wręcz japoński. Tak, japońskie wzornictwo jest charakterystyczne natomiast Renault Arkana HEV jest typowo francuskie. Dizajn najwyższego lotu z dbałością o każdy detal, wszędzie widać dotyk stylistów najwyższej próby. Eclipse vs Arkana wkrótce posłuchacie podcastu. Sprawdź aktualną ofertę Mitsubishi oraz Renault

Bezpieczny zakup samochodu czyli wybieramy Mitsubishi Eclipse Cross phev vs Renault Arkana hev

bezpieczny zakup auta czyli rozważania między Mitsubishi Eclipse Cross hybryda a Renault Arkana także hybryda

Po co kupować samochód elektryczny skoro hybryda PHEV daje więcej możliwości a jest tańsza. Poniżej zapoznajcie się co ma do powiedzenia o Arkanie Marek Drives, w teście dokładnie to samo auto.

najciekawsze radio prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami, gramy całą dobę

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia