Kulinarne święta, święta

356

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

niedziela handlowa przed Bożym Narodzeniem
Tematem dzisiejszej audycji z cyklu "Kulinarna Nawigacja" były wigilijne i świąteczne potrawy

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…Dlatego tematem dzisiejszej audycji z cyklu „Kulinarna Nawigacja” były oczywiście święta! Paweł Kubalski wraz z Jarosławem Uścińskim poruszyli temat szeroko rozumianej gorączki przedświątecznej, nie tylko w sklepach, ale i w naszych domach.

Kulinarne święta, święta – szaleństwo zakupowe

W pierwszej części programu, mężczyźni rozmawiali o tym, co na długo przed świętami możemy zaobserwować w sklepach i marketach. Czyste szaleństwo! Kolejki przy kasach, tłumy na mieście, brak parkingów. Ludzie ulegają przedświątecznej gorączce i ich koszyki upchane są, aż po same brzegi. Kupujemy zdecydowanie za dużo, co niestety przekłada się na to, że część jedzenia później wyrzucamy. Nie jesteśmy w stanie zjeść tych wszystkich świątecznych potraw, bo przygotowujemy ich zdecydowanie za dużo. I choć co roku mówimy sobie, że tym razem będzie inaczej, zawsze popełniamy ten sam błąd. Dlatego cytując słowa naszego gościa: „jeszcze jest czas na opamiętanie się, jeszcze możemy zrobić mniej na święta”, zachęcamy do skorzystania z tej rady.

Wigilijne i świąteczne menu

W dalszej części programu, Panowie rozmawiali o swoich ulubionych, świątecznych potrawach. I ile gustów, tyle smaków, dlatego jedni uwielbiają karpia, inni wręcz go nienawidzą. Dużo zależy też od tego na jakiej kuchni zostaliśmy wychowani i do jakich smaków jesteśmy przyzwyczajeni. Pan Jarosław polecił karpia w galarecie, koniecznie z chrzanem i kawałkiem dobrego chlebka. Jeśli chodzi o świąteczne menu, to Pan Jarosław odradzał kupowanie gotowych szynek, boczków, czy schabów, ponieważ są one pełne niezdrowej chemii. W łatwy sposób możemy przygotować sobie w domu zdrową i smaczną pieczeń. Ważne tylko, aby piec ją w niskiej temperaturze, przez około pięć godzin, dzięki czemu nie straci wilgoci i będzie soczysta. Dokładne wytyczne jak upiec świąteczną pieczeń, znajdziecie w programie „Kulinarna Nawigacja”.

Kulinarne święta, święta – życzenia

W ostatniej części programu Pan Paweł Kubalski i Jarosław Uściński, złożyli wszystkim słuchaczom Radia Bezpieczna Podróż świąteczne życzenia. Życzyli nam i sobie dużo zdrowia, szczęścia, spokoju, odpoczynku i czasu na refleksję. Ważne jest też, żeby zauważyć obok siebie drugiego człowieka i wyjść mu naprzeciw. Czasami wystarczy szczery uśmiech, czy mały gest, aby sprawić komuś radość. W imieniu całej redakcji Radia Bezpieczna Podróż życzę Wam drodzy słuchacze, aby ten świąteczny czas był pełen magii, spokoju i miłości. Wesołych Świąt!

Kulinarne święta, święta

Więcej odcinków „Kulinarnej Nawigacji” znajdziecie pod tym linkiem

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia