Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza

316

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza
Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza

Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza. Od końca mistrzostw świata w Katarze głośno jest o zwolnieniu selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza. Znajdą się tacy, którzy będą za jego dymisją, a także tacy, którzy zostawiliby Michniewicza na stanowisku. Faktem jest, że biało czerwoni pod wodzą tego trenera osiągnęli najlepszy wynik na mistrzostwach świata od 36 lat wychodząc z grupy. Cień na to kładzie styl, w którym jego podopieczni to osiągnęli ponieważ przypominało to murowanie bramki. Wszystko jednak zależy od decyzji prezesa PZPN Cezarego Kuleszy. Ostatnio na jaw wyszła obietnica od premiera Morawieckiego o wysokiej, opiewającej na ok. 30 milionów euro nagrodzie za dobry wynik na mundialu. Ostatecznie tej nie będzie, nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego gdyby nie jeden fakt. Według różnym mediów o 2-30 w nocy Michniewicz kazał swojemu asystentowi Kamilowi Potrykusowi poobudzać zawodników i zebrać numery kont.

Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza – podejrzana przeszłość Michniewicza

Moim zdaniem styl gry reprezentacji by przeszedł bo zawsze najważniejszy jest wynik, a ten działał na korzyść trenera kadry. Największy smród ma związek właśnie z tymi niedoszłymi pieniędzmi tym bardziej działa to na jego niekorzyść biorąc pod uwagę przeszłość Michniewicza. Przypomnijmy, w latach 2003-2005 Czesław Michniewicz wymienił aż 711 telefonów z szefem mafii korupcyjnej Ryszardem Forbrichem (Fryzjerem). Wiele osób m. in. zawodników, działaczy, sędziów zostało skazanych w związku z ustawianiem meczy. Michniewiczowi jednak nigdy nic nie udowodniono i w świetle prawa jest czysty. Daje jednak do myślenia fakt skąd taka zażyła relacja między nim, a „Fryzjerem” i o czym rozmawiali bo raczej nie plotkowali o serialach. NP. Michniewicz prowadził Lecha Poznań przeciwko Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 22 maja 2004 roku. Było to spotkanie ustawione, Świt wygrał 1:0, zarzuty przedstawiono kilku piłkarzom Lecha, a także sędziemu, Michniewiczowi nic jednak nigdy nie udowodniono.

Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza – bilans pod wodzą Michniewicza

Czesław Michniewicz objął reprezentację Polski w styczniu 2022 roku po tym gdy nagle zostawił ją ówczesny selekcjoner Paulo Souza. Bilans meczy pod wodzą polskiego szkoleniowca wygląda następująco: 5 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Tymi najważniejszymi zwycięstwami była wygrana 2:0 ze Szwecją w marcu w barażach o awans do mistrzostw świata w Katarze. Zwycięstwo z Walią 2:1 w czerwcu w Lidze narodów, a także niedawno 2:0 z Arabią Saudyjską na mistrzostwach świata. Porażki podopieczni Czesława Michniewicza ponosili wyłącznie z gigantami tego świata: Belgią (2 razy), Holandią, Argentyną i Francją. W rewanżu z Holandią w Lidze Narodów zdarzył się nawet remis, ważny był także ten niedawno z Meksykiem.

Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza – plusy Michniewicza

Na wielki plus kadry pod kierownictwem Michniewicza trzeba zaliczyć nie tylko awans na mistrzostwa świata w Katarze co wiele osób uważa za oczywistość. Przypomnę tylko, że na mundial w 2018 roku Polska awansowała, ale w 2014 w Brazylii i w 2010 roku w RPA już nie. Inna sprawa, że Michniewicz nie prowadził drużyny narodowej w eliminacjach do mistrzostw w Katarze i nie wiadomo jakby to wyglądało. Za to wygrał ten jedyny, ale najważniejszy, 2:0 w barażach ze Szwecją czyli nie z byle kim. Po drugie, Polska prowadzona przez Michniewicza przerwała klątwę przegranych meczów z rzędu na mundialach od 1986 roku. Oczywiście nie licząc tych tzw, o honor czyli pożegnalnych. Bilans bramek nie różnił się zbytnio w porównaniu z innymi mundialami, o stylu w mediach było już napisane niemal wszystko. Można się zastanawiać jakby wyglądały te mistrzostwa jakby gra naszej reprezentacji wyglądała tak jak w pierwszej połowie meczu z Francją.

Sprostowanie, przed chwilą pojawiła się oficjalna informacja, że PZPN nie przedłuży kontraktu z Czesławem Michniewiczem.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tym jak Bereszyński ma przejść do Napoli

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia