Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza

79
Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza
Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza

Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza. Od końca mistrzostw świata w Katarze głośno jest o zwolnieniu selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza. Znajdą się tacy, którzy będą za jego dymisją, a także tacy, którzy zostawiliby Michniewicza na stanowisku. Faktem jest, że biało czerwoni pod wodzą tego trenera osiągnęli najlepszy wynik na mistrzostwach świata od 36 lat wychodząc z grupy. Cień na to kładzie styl, w którym jego podopieczni to osiągnęli ponieważ przypominało to murowanie bramki. Wszystko jednak zależy od decyzji prezesa PZPN Cezarego Kuleszy. Ostatnio na jaw wyszła obietnica od premiera Morawieckiego o wysokiej, opiewającej na ok. 30 milionów euro nagrodzie za dobry wynik na mundialu. Ostatecznie tej nie będzie, nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego gdyby nie jeden fakt. Według różnym mediów o 2-30 w nocy Michniewicz kazał swojemu asystentowi Kamilowi Potrykusowi poobudzać zawodników i zebrać numery kont.

Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza – podejrzana przeszłość Michniewicza

Moim zdaniem styl gry reprezentacji by przeszedł bo zawsze najważniejszy jest wynik, a ten działał na korzyść trenera kadry. Największy smród ma związek właśnie z tymi niedoszłymi pieniędzmi tym bardziej działa to na jego niekorzyść biorąc pod uwagę przeszłość Michniewicza. Przypomnijmy, w latach 2003-2005 Czesław Michniewicz wymienił aż 711 telefonów z szefem mafii korupcyjnej Ryszardem Forbrichem (Fryzjerem). Wiele osób m. in. zawodników, działaczy, sędziów zostało skazanych w związku z ustawianiem meczy. Michniewiczowi jednak nigdy nic nie udowodniono i w świetle prawa jest czysty. Daje jednak do myślenia fakt skąd taka zażyła relacja między nim, a “Fryzjerem” i o czym rozmawiali bo raczej nie plotkowali o serialach. NP. Michniewicz prowadził Lecha Poznań przeciwko Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 22 maja 2004 roku. Było to spotkanie ustawione, Świt wygrał 1:0, zarzuty przedstawiono kilku piłkarzom Lecha, a także sędziemu, Michniewiczowi nic jednak nigdy nie udowodniono.

Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza – bilans pod wodzą Michniewicza

Czesław Michniewicz objął reprezentację Polski w styczniu 2022 roku po tym gdy nagle zostawił ją ówczesny selekcjoner Paulo Souza. Bilans meczy pod wodzą polskiego szkoleniowca wygląda następująco: 5 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Tymi najważniejszymi zwycięstwami była wygrana 2:0 ze Szwecją w marcu w barażach o awans do mistrzostw świata w Katarze. Zwycięstwo z Walią 2:1 w czerwcu w Lidze narodów, a także niedawno 2:0 z Arabią Saudyjską na mistrzostwach świata. Porażki podopieczni Czesława Michniewicza ponosili wyłącznie z gigantami tego świata: Belgią (2 razy), Holandią, Argentyną i Francją. W rewanżu z Holandią w Lidze Narodów zdarzył się nawet remis, ważny był także ten niedawno z Meksykiem.

Najbliższa przyszłość Czesława Michniewicza – plusy Michniewicza

Na wielki plus kadry pod kierownictwem Michniewicza trzeba zaliczyć nie tylko awans na mistrzostwa świata w Katarze co wiele osób uważa za oczywistość. Przypomnę tylko, że na mundial w 2018 roku Polska awansowała, ale w 2014 w Brazylii i w 2010 roku w RPA już nie. Inna sprawa, że Michniewicz nie prowadził drużyny narodowej w eliminacjach do mistrzostw w Katarze i nie wiadomo jakby to wyglądało. Za to wygrał ten jedyny, ale najważniejszy, 2:0 w barażach ze Szwecją czyli nie z byle kim. Po drugie, Polska prowadzona przez Michniewicza przerwała klątwę przegranych meczów z rzędu na mundialach od 1986 roku. Oczywiście nie licząc tych tzw, o honor czyli pożegnalnych. Bilans bramek nie różnił się zbytnio w porównaniu z innymi mundialami, o stylu w mediach było już napisane niemal wszystko. Można się zastanawiać jakby wyglądały te mistrzostwa jakby gra naszej reprezentacji wyglądała tak jak w pierwszej połowie meczu z Francją.

Sprostowanie, przed chwilą pojawiła się oficjalna informacja, że PZPN nie przedłuży kontraktu z Czesławem Michniewiczem.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tym jak Bereszyński ma przejść do Napoli