Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi – monitoring i prewencja

0
75
Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi - monitoring i prewencja

W dzisiejszym odcinku z cyklu “Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi”, zapraszamy do wysłuchania rozmów z dwoma gośćmi Dominika Morawskiego, Panią Adrianną Woźniak z Wydziału Bezpieczeństwa Podróżnych i Ochrony Mienia, Spółki Koleje Mazowieckie oraz Panem Kamilem Jaworskim Kierownikiem Wydziału Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem.

Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi – porzucony bagaż i prewencja

Pierwszy gość opowiada, jak wyglądają procedury bezpieczeństwa w przypadku znalezienia porzuconego bagażu. W takim przypadku, procedury bezpieczeństwa wdrożone w spółce Koleje Mazowieckie, przewidują szereg działań z zatrzymaniem oraz ewakuacją pasażerów z pociągu włącznie. Poznamy sposób działania Punktu Rzeczy Znalezionych oraz dowiemy się o znajdujących się na portalu Kolei Mazowieckich instrukcjach dla pasażerów, mówiących jak postępować w przypadku zaobserwowania zagrożenia. Usłyszymy również o współpracy Kolei Mazowieckich z Policją oraz Służbą Ochrony Kolei.

Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi – nadzór nad stanem technicznym taboru

Od drugiego gościa dowiemy się na czym polegają działania zarówno Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem jak i Systemu Zarządzania Utrzymaniem. Poznamy także zakres działań Rewidentów, którzy decydują o tym czy stan techniczny pociągu spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i czy można dopuścić go do ruchu. Zaznajomimy się z rodzajami przeglądów technicznych pociągów od P1 do P5, oraz sposobami nadzoru pracy maszynistów.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

Audycja jest współtworzona ze Spółką Koleje Mazowieckie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pobrane.png

Archiwalne podcasty z cyklu “Bezpieczna podróż z Kolejami Mazowieckimi”, są dostępne pod tym linkiem.