Legia gwarancją na pełne trybuny

348

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Legia gwarancją na pełne trybuny 02
Legia gwarancją na pełne trybuny 02

Legia gwarancją na pełne trybuny. Od dziesiątek lat Legia Warszawa gdziekolwiek nie przyjedzie tam przyciąga tłumy na stadiony. Na wielu obiektach spotkania gospodarzy właśnie z udziałem warszawskiej drużyny są rekordami frekwencji na trybunach. Jest to można by rzec pewien paradoks bo legioniści są najbardziej znienawidzonym klubem w Polsce. Dodać tutaj trzeba, że „Wojskowi” to obecnie też najbardziej utytułowany zespół w kraju z m. in. 15 mistrzostwami (plus jedno odebrane w 1993 roku) i 19 pucharami Polski. Warszawski klub grał w półfinale i 2 razy w ćwierćfinale Pucharu Europy/Ligi Mistrzów. Nie zawsze jednak tak było bo jeszcze niedawno bo do 2013 roku w tej klasyfikacji przewodzili z 14 mistrzostwami Polski Górnik Zabrze i Wisła Kraków. Ostatnie 10 lat to najlepszy okres w historii Legii choć paradoksem jest tu poprzedni sezon, który był jednym z najgorszych. Nie tylko jednak ta nienawiść ma związek z panowaniem pod względem sportowym, wymienię parę z nich.

Legia gwarancją na pełne trybuny – znienawidzony klub

Ekipa z łazienkowskiej ma rzeszę kibiców i to nie tylko w Warszawie. Jak już wspominałem, jedni kochają tą drużynę, a inni nienawidzą. Spore znaczenie miał fakt, że Legia była klubem wojskowym i pod pretekstem służby podbierała najlepszych piłkarzy w Polsce. Oczywiście największy wpływ na animozje przeciwko warszawskiej Legii ma fakt, że to klub ze stolicy. Właśnie głównie wokół tego miasta kręci się życie w Polsce w każdej dziedzinie życia, nie tylko jeśli chodzi o sport. Być może jeszcze powodem do nie darzenia sympatią warszawskiego klubu jest to, że Legia to nie tylko piłka nożna, ale także inne sekcje. Niektórymi z innych, legijnych dyscyplin są koszykówka, siatkówka, boks, futsal, rugby czy piłka nożna kobiet. Od kilkunastu lat pod względem prezentowanych opraw kibice Legii, a konkretnie grupa „Nieznani sprawcy” to czołówka nawet nie w Polsce, a na świecie. Jest to zapewne kolejny z powodów.

Legia gwarancją na pełne trybuny – frekwencja na stadionach

Na dwóch najwyższych miejscach podium w Ekstraklasie pod względem frekwencji są Legia Warszawa i Lech Poznań. Ostatnie miejsce „na pudle” okupuje łódzki Widzew. Na stadion Legii Warszawa imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego o pojemności 30 805 osób średnio przychodzi 20 458 ludzi. Lech Poznań mimo, że ma więcej miejsc o prawie 10000 niż Warszawianie to na obiekt średnio przybywa 18 154 osób. Najmniejszą arenę w tym zestawieniu posiada RTS z pojemnością 18 018 widzów. Średnio jednak zapełnia się on prawie w całości bo przychodzi tu 17 223 osób. Na uwagę w tym zestawieniu zasługują jeszcze obiekty Górnika Zabrze i Pogoni Szczecin ponieważ odwiedza je ponad 10 000 ludzi. Stadion w Zabrzu mieści 24 563 osób, a średnio jest odwiedzany przez 14 119 kibiców. Arena „Portowców” pomieści 21 163 fanów podczas gdy średnia widownia wynosi 14 149 osób.

Najbliższy mecz Legia rozegra w najbliższą niedzielę u siebie z Lechem Poznań o godzinie 17-30.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wnioskach po meczu z Miedzią

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia