Rękawica do mycia auta – jak wybrać najlepszy produkt?

żadna myjnia nie umyje twojego auta jak ty sam, masz szampon? a masz gąbkę czy rękawicę do mycia?

381

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

auto myjemy pianą i gąbką, jaką? czytaj artykul
jaka gąbka do mycia auta?

Regularne mycie samochodu to najlepszy sposób na utrzymanie karoserii w zadowalającym stanie. Podczas czyszczenia mamy także możliwość dokładnej kontroli stanu auta. Mycie ręczne za pomocą odpowiednio dobranych akcesoriów pozwala uzyskać zadowalające efekty. Największą zaletą tej metody jest pełna kontrola nad całym procesem. Gąbka do mycia auta oraz rękawice są w pełni bezpieczne dla nadwozia. Jest to niezwykle ważne, bowiem lakiery samochodowe są obecnie bardzo miękkie, co wiąże się z wysokim ryzykiem ich zarysowania.

Czym wyróżniają się dobre rękawice do mycia samochodu?

Osoby, które do mycia używają zwykłych akcesoriów o twardej powierzchni, ryzykują, że skutkiem zabiegu będą setki małych rys na powierzchni. Te z kolei powodują, że lakier z biegiem czasu traci swój blask oraz staje się matowy. Rękawice myjące cieszą się dużą popularnością, bowiem zbierają zabrudzenia do środka, a przez to są dużo delikatniejsze.

Akcesoria te w dużym stopniu przypominają ścierki, z tą różnicą, że posiadają elastyczny mankiet. Dzięki temu dobrze trzymają się na dłoni i zapewniają precyzyjne ruchy. Nie trzeba się zatem martwić, że rękawica zsunie się w trakcie mycia, co przekłada się na wysoki komfort pracy. Wiele produktów, które świetnie sprawdzą się do czyszczenia, można znaleźć w sklepie https://shiningcar.pl/rekawice-gabki-do-mycia.

Jednym z materiałów, z którego najczęściej produkuje się rękawice, jest mikrofibra. Można wykorzystać ją zarówno do mycia na mokro, jak i do wycierania na sucho. Materiał jest delikatny, dlatego sprawdza się do mycia felg, szyb, karoserii i reflektorów. Rękawice myjące z mikrofibry wyróżniają się też bardzo dobrą chłonnością. Co jeszcze świadczy o tym, że mamy do czynienia z jakościowych produktem?

  • Warto wybrać rękawicę, która posiada sztywny rdzeń. Dzięki temu będzie ona dobrze dopasowywać się do konturów nadwozia, tym samym maksymalizując powierzchnię styku. W efekcie można liczyć na skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń.
  • Świetnie sprawdzają się też wersje dwustronne. Pozwalają one na przeniesienie większej ilości wody i środka myjącego na powierzchnię pojazdu, co umożliwi wygodniejsze i bardziej bezpieczne czyszczenie.
  • Wyposażenie w specjalny ściągacz sprawia, że podczas zanurzania w wodzie ryzyko zamoczenia dłoni jest zminimalizowane.
  • Warto też zwrócić uwagę na wielkość powierzchni myjącej oraz na wagę. Im większa powierzchnia i mniejsza masa, tym mycie będzie szybsze i bardziej efektywne.
gąbka czy rękawica do mycia auta?
gąbka czy rękawica?

Załącznik:
piana podczas mycia auta.jpg

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając rękawice myjące?

Ciekawym rozwiązaniem są rękawice wykonane z naturalnej wełny. Takie produkty są najbardziej delikatne, a przez to najbezpieczniejsze dla lakieru. W ich przypadku ryzyko zarysowania praktycznie nie występuje. Opisywane produkty są szczególnie rekomendowane osobom, które stosują metodę mycia na dwa wiadra. W tym przypadku warto mieć na wyposażeniu dwie rękawie. Jedną wykorzystamy do mycia, zaś drugą do wycierania i polerowania. Aby cieszyć się zadowalającymi efektami, warto pamiętać o odpowiednich procedurach związanych z czyszczeniem. Zawsze należy to robić od dołu i kierować się ku górze. Podczas mycia skupiajmy się na pojedynczych partiach. Rękawica do mycia auta musi być ergonomiczna.

Rękawicę należy regularnie płukać w czystej wodzie. Alternatywą dla tego akcesorium jest gąbka do mycia auta. Posiada ona specjalne otwory, które ułatwiają równomierne rozprowadzanie piany. Druga warstwa gąbki powinna dobrze przylegać do dłoni, co zmniejszy ryzyko wyślizgiwania się. Oba akcesoria są dostępne w atrakcyjnych cenach i nadają się do wielokrotnego użytku.

poznaj prawdę o elektromobilności i płonących bateriach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia