Możliwe odejścia z Legii Warszawa

387

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Możliwe odejścia z Legii Warszawa 01
Możliwe odejścia z Legii Warszawa 01

Możliwe odejścia z Legii Warszawa. Jak wiadomo, w Legii Warszawa z różnych powodów się nie przelewa. Tak się złożyło, że w tym oknie transferowym jest kilka łakomych „kąsków”. Zawodnikami, na których można dobrze zarobić to m. in. 22-letni Maik Nawrocki, który ma za sobą naprawdę dobry sezon i oczywiście wciąż jest młody. Jak do tej pory piłkarz jest drugi w kolejności w warszawskim klubie jeśli chodzi o wysokość ceny jaką za zawodnika zapłacił warszawski klub. Drugim z atrakcyjnych okazji jest odkrycie i jeden z najważniejszych piłkarzy minionego sezonu Kacper Tobiasz. Trzeci z piłkarzy Legii, na którym można zrobić interes to 24-letni Bartosz Ślisz. Środkowy pomocnik bardzo się rozwinął pod okiem Kosty Runjaicia. Ślisz jest rekordzistą w Legii jak i w całej Polsce jeśli chodzi o kwotę za piłkarza wyłożoną przez polski zespół. Jest jeszcze kilka nazwisk, za które „Wojskowi” mogą otrzymać lepsze lub gorsze pieniądze, ale o tym poniżej.

Możliwe odejścia z Legii Warszawa – Maik Nawrocki

Maik Nawrocki pomimo, że jest Polakiem to urodził się w Niemczech, a konkretnie w Bremie 7 lutego 2001 roku. Nawrocki jest wychowankiem Werderu Brema gdzie jako junior grał w latach 2006-2019. W czerwcu 2021 roku środkowy obrońca trafił na wypożyczenie do Warty Poznań, a tam zagrał dobry sezon. Wypatrzyli go wysłannicy Legii Warszawa i tak się spodobał klubowi z ulicy łazienkowskiej, że ten pod koniec maja zeszłego roku także wypożyczył go z Warty. Młody zawodnik przez pół roku na tyle przekonał do siebie włodarzy Legii, że ci postanowili wyłożyć aż 1.5 miliona euro by go wykupić z niemieckiego klubu. Jak się szybko okazało była to bardzo dobra decyzja. Nie dość, że Legia pozyskała zawodnika gotowego od razu wskoczyć do podstawowego składu to jeszcze można na nim dobrze zarobić.

Możliwe odejścia z Legii Warszawa – Kacper Tobiasz

Jak już wspomniałem, kolejnym piłkarzem Legii, na którym można dobrze zarobić jest Kacper Tobiasz. Młody bramkarz Legii urodził się 4 listopada 2002 r. w Płocku, ale jest wychowankiem SEMPA Ursynów gdzie jego przygoda z piłką zaczęła się 4 lata później. W 2012 roku „Tobi” przeniósł się do juniorów Legii, ale już rok później wrócił do SEMPA. Można powiedzieć, że na poważnie kariera Tobiasza ruszyła w 2019 roku gdy wrócił do drużyny „Wojskowych”. W sezonie 2019/2020 drużyna Aleksandara Vukovicia zdobyła mistrzostwo Polski, mimo że Tobiasz był w kadrze, ale nie zagrał ani minuty. 25 lutego 2022 roku „Tobi” został wypożyczony do pierwszoligowego Stomilu Olsztyn skąd po rundzie wiosennej wrócił do stolicy. Kacper Tobiasz numerem 1 między słupkami stał się na początku minionego sezonu i praktycznie z miejsca został pewnym punktem drużyny. W ciągu całego sezonu bramkarz Legii zachował 9 czystych kont.

Możliwe odejścia z Legii Warszawa – Bartosz Ślisz

Bardzo ciekawym przypadkiem jest Bartosz Ślisz ponieważ jest on ciągle najdroższym piłkarzem kupionym przez polski klub, ale po kolei. Ślisz urodził się w 1999 roku w Rybniku gdzie w 2012 r. zapisał się do szkoły sportowej, z której drużyną jako kapitan zdobył mistrzostwo Śląska. W latach 2015-2017 Bartosz Slisz grał w ROW-ie Rybnik skąd trafił do Zagłębia Lubin. Mimo, że trafił do lubińskiego klubu w 2017 roku to regularnie grać zaczął dopiero w trakcie rozgrywek 2018/2019. Wtedy też młody pomocnik wypełnił lukę w składzie i wystąpił zamiast pauzującego za żółte kartki Adama Matuszczyka. Na początku 2020 roku Legia kupiła Ślisza za 1,8 miliona euro, a on właściwie od razu wskoczył do podstawowego składu. Wiele osób nie docenia zawodników na jego pozycji i tyczy się to też jego. Ślisz jest od tzw, czarnej roboty i wywiązuje się z tego bardzo dobrze co przede wszystkim widzą jego trenerzy.

Możliwe odejścia z Legii Warszawa – potencjalne transfery

Jak już wcześniej powiedziałem. W składzie „Wojskowych” jest jeszcze paru mniej oczywistych zawodników, na których można trochę zarobić. Do takich piłkarzy możemy zaliczyć 21-letniego Cezarego Misztę, który przecież ma kilkanaście spotkań rozegranych w podstawowym składzie. Kolejny perspektywiczny zawodnik Legii i co równie ważne w odpowiednim wieku to 19-letni Igor Strzałek. „Strzała” co prawda mniej jak na razie zaistniał w warszawskiej drużynie niż Miszta, ale może być w notesach zagranicznych klubów. Dobrą kasę Legia powinna otrzymać za 21-letniego Macieja Rosołka tym bardziej, że to był jego już 4 sezon w Warszawie. Rosołek ma już rozegranych kilkadziesiąt spotkań w podstawowym składzie choć w większości wchodził z ławki rezerwowych i zdobył 14 goli. Następny w kolejce to 26-letni Bartosz Kapustka, który wciąż jest w miarę młody i ceniony.

Możliwe odejścia z Legii Warszawa – potencjalne transfery

Ostatnim z tych, na których można dobrze zarobić jest 22-letni Ernest Muci. Albańczyk ma razem rozegranych 80 spotkań i zdobytych 12 goli w drużynie „Wojskowych”, a w minionym sezonie zagrał w 37 meczach i strzelił 6 goli. Oczywiście są to tylko przykłady zawodników na sprzedaż bo kibice Legii i (raczej) władze klubu nie chcą się ich wszystkich pozbywać. Od siebie dodam, że może dobrym pomysłem jest kupowanie droższych, ale młodych i sprawdzonych piłkarzy jak Nawrocki i Ślisz niż zagranicznych niewiadomych za np. 500 tysięcy euro? Sami oceńcie.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o podsumowaniu sezonu polskiej ekstraklasy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia