Krótkoterminowy wynajem samochodu – co warto o nim wiedzieć?

czy wiesz jakie są korzyści z wynajmu krótkoterminowego auta, mamy dla ciebie garść użytecznych faktów

408

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wynajem krótkoterminowy samochodu
wynajem krótkoterminowy samochodu

Samochód możemy wynająć zarówno na długi czas, powyżej roku, jak i na zaledwie kilka dni. W tym drugim przypadku korzystamy z krótkoterminowego wynajmu auta. Usługi, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób prywatnych. Klienci chętnie decydują się na skorzystanie z usług wypożyczalni np. planując wyjazd na wakacje, poszukując luksusowego auta na ślub, a także w sytuacji, kiedy ich własny samochód odmówi posłuszeństwa. Sprawdźmy, jak w praktyce wygląda korzystanie z wypożyczonego samochodu w ramach wynajmu krótkoterminowego! wynajem krótkoterminowy auta

Na czym polega wynajem krótkoterminowy? Na jak długo można wypożyczyć auto?

Wynajem krótkoterminowy to usługa, która polega na odpłatnym udostępnieniu samochodu. Z usługi tej mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Auto można wypożyczyć na czas od jednego dnia do 30 dni. Jest to bardzo popularne, zwłaszcza w ostatnich latach rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Spore zainteresowanie nim jest podyktowane prostymi procedurami oraz sprawnym procesem realizacji usługi. Auto możemy wynająć właściwie z dnia na dzień i korzystać z niego, jak z własnego samochodu.

Wynajem krótkoterminowy to usługa świadczona przez profesjonalne firmy – wypożyczalnie, które posiadają w swoim portfolio szeroki wybór samochodów. Wśród nich znaleźć można zarówno typowe auta osobowe, które idealnie sprawdzą się do jazdy miejskiej, jak i luksusowe samochody na specjalne okazje oraz samochody dostawcze, które wykorzystamy np. w czasie przeprowadzki lub do prowadzenia działalności gospodarczej. Z wynajmu krótkoterminowego chętnie korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także firmy np. w sytuacji, kiedy potrzebują okazjonalnego powiększenia swojej floty samochodowej.

W jakich sytuacjach sprawdzi się wynajęte auto? Kiedy warto skorzystać z wynajmu krótkoterminowego?

Konieczność wynajęcia samochodu na krótki okres czasu może zdarzyć się praktycznie każdemu. Doskonałym przykładem takiej sytuacji są wakacje. Na urlop możemy wybrać się nie tylko środkami transportu publicznego i własnym samochodem, ale także wynajętym na tę okoliczność autem! Co ważne, wynajętym samochodem możemy podróżować nie tylko po Polsce, ale także, pod pewnymi warunkami, wyjechać nim także za granicę.

Osoby prywatne chętnie wynajmują samochód także w czasie przeprowadzki. Większe auto dostawcze pozwala za jednym razem przewieźć wszystkie pakunki, meble oraz sprzęty, a koszt jego wynajęcia będzie zdecydowanie niższy niż zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Auta dostawcze są także chętnie wynajmowane przez firmy np. w okresie zwiększonego zapotrzebowania na ich usługi oraz przez osoby, których samochód czeka na naprawę.

Wynajem krótkoterminowy cieszy się ogromną popularnością także podczas imprez okolicznościowych – w portfolio wypożyczalni znaleźć można także luksusowe auta, które idealnie sprawdzą się np. na ślub, 18-stkę, studniówkę, wieczór panieński i kawalerski oraz wiele innych ważnych wydarzeń, którym chcemy nadać wyjątkowej oprawy. To tylko niektóre z sytuacji, w których świetnie sprawdza się wynajem krótkoterminowy auta.

Wynajem krótkoterminowy w praktyce. Jak wynająć samochód?

Wynajem krótkoterminowy na tle innych rodzajów wynajmu wyróżnia się ograniczonymi do niezbędnego minimum formalnościami oraz szybką realizacją usługi. Aby wynająć wybrane auto, wystarczy wejść na stronę internetową wypożyczalni, zapoznać się z oferowanymi przez nią pojazdami oraz wybrać ten, który najlepiej pasuje do naszych potrzeb.

W większości przypadków, aby wynająć samochód, należy mieć ukończone 21 lat i przynajmniej roczne doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, posiadać ważne prawo jazdy i dowód osobisty. Obywatele innych krajów muszą dysponować międzynarodowym prawem jazdy oraz paszportem, a firmy zaświadczeniem NIP, REGON i Wpisem do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub KRS (nie starszym niż 3 miesięczne). 

Po upewnieniu się, że spełniamy wymagania wypożyczalni oraz po zapoznaniu się z warunkami wynajmu, w tym m. in. limitami kilometrów, polityką paliwową i opłatami dodatkowymi, możemy przejść do rezerwacji samochodu. Firma w krótkim czasie zweryfikuje nasz wniosek i potwierdzi rezerwację, jednocześnie wskazując miejsce oraz godzinę odbioru samochodu. I to wszystko – wybrane auto czeka!

poznaj najlepsze silniki Peugeota

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia