60 Tydzień Kultury Beskidzkiej

498

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej

W dniach 29 lipca ÷ 6 sierpnia, będzie miało miejsce największe w naszym kraju święto folkloru. W Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu oraz Ujsołach, Jabłonkowie i Istebnej wystąpi 77 zespołów polskich, kilkanaście grup zagranicznych, oraz 140 kapel, grup śpiewaczych i solistów, w sumie około 4000 wykonawców. 60 Tydzień Kultury Beskidzkiej

Goście 60 Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Śpiew, muzykę i tańce ludowe zaprezentują polskie zespoły: Lachy Sądeckie i Limanowskie oraz liczne grupy reprezentujące folklor Górali Żywieckich, Śląskich i Podhalańskich. Na festiwalu nie zabraknie także Górali Nadpopradzkich, Orawskich, Czadeckich, Zagórzańskich, Bukowińskich, Babiogórskich czy Ochotnickich. Tradycyjnie, w Tygodniu Kultury Beskidzkiej, wezmą udział zespoły z innych regionów Polski – będą to goście z województw: śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Na jubileuszowym, 60 Tygodniu Kultury Beskidzkiej zaprezentują się goście z Czech i Słowacji, grupy z Węgier, Słowenii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Serbii oraz Rumunii oraz krajów bardziej egzotycznych, Turcji, Palestyny, Maroka, Meksyku, Chile czy Indii. W Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu niemal każdego wieczoru, będzie można podziwiać występy polskich i zagranicznych zespołów. Niemałą atrakcją będą barwne korowody, na ulicach Wisły, Szczyrku, Żywca, Jabłonkowa i Istebnej. Ponadto zespoły wystąpią na imprezach stowarzyszonych z festiwalem, czyli na 45. Wawrzyńcowych Hudach w Ujsołach, 76. Gorolskim Święcie w Jabłonkowie i 28. Festynie Istebniańskim.

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej - górale zakopiańscy
(fot. materiały organizatora)

Inne atrakcje jubileuszowej imprezy

Część ze scenicznych prezentacji odbędzie się w ramach dwóch prestiżowych konkursów: 54. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu oraz 32. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Wiśle. Laureatów MSF poznamy 5 sierpnia w wiślańskim amfiteatrze, natomiast najlepsi spośród uczestników festiwalu górali zaprezentują się 6 sierpnia w amfiteatrze „Pod Grojcem” w Żywcu.

Ponieważ Tydzień Kultury Beskidzkiej to również czas i miejsce dla muzyki inspirowanej kulturą ludową, 30 lipca w Wiśle odbędzie się koncert Muzyka Świata, z udziałem takich gwiazd jak: Twinkle Brothers & Trebunie-Tutki, Zazula oraz Tekla Klebetnica. Z kolei Oświęcim zaprasza na koncert Folkowe Klimaty (5 sierpnia). Każda z miejscowości oprócz programu koncertowego zaplanowała szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak: potańcówki ludowe, kiermasze sztuki ludowej, pokazy rękodzieła i wyrobów owczych, targi, wystawy, warsztaty czy animacje dla najmłodszych.

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej – WISŁA

AMFITEATR IM. STANISŁAWA HADYNY

29 lipca – sobota – g. 16.00

KONCERT INAUGURACYJNY 60. TKB

WISŁA z Wisły, WISŁA PLUS z Wisły, MAŁA WISŁA z Wisły

KURPIANKA z Kadzidła

MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa

GÓRALE ŁĄCCY z Łącka

ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca

ANANTHDRISHTI z Triśuru – INDIE

MÉXICO z Meksyku – MEKSYK

30 lipca – niedziela – g. 17.00

KONCERT „MUZYKA ŚWIATA”

WAŃCY z Wisły oraz kapele zespołów zagranicznych

ZAZULA

TEKLA KLEBETNICA

TWINKLE BROTHERS & TREBUNIE-TUTKI

31 lipca – poniedziałek – g. 17.00

STEJIZBIANKI z Wisły

DOLINA MSZANKI z Mszany Górnej

MAZURY z Londynu

RÓWNICA z Ustronia

WATRA z Brzeźnicy

POZNAŃ AWF z Poznania

RKUD PELAGIĆ z Banja Luki – BOŚNIA I HERCEGOWINA

1 sierpnia – wtorek – g. 17.00

TKOCZE z Wisły

STAROWIEJSKI HYR ze Starej Wsi

ZAOLZI z Jabłonkowa

ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy

WIERCHY z Milówki

DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika

AMANTIA z Wlory – ALBANIA

32 MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE

2 sierpnia – środa – g. 18.00

AFS FRANCE MAROLT z Lublany – SŁOWENIA

POWIŚLE z Puław

PENTLA z Boršic – CZECHY

WAYNA WARA z Iquique – CHILE

ANADOLU z Ankary – TURCJA

LIONS OF ATLAS z Wadżdy – MAROKO

3 sierpnia – czwartek – g. 18.00

RKUD PELAGIĆ z Banja Luki – BOŚNIA I HERCEGOWINA

ISTEBNA z Istebnej

RASLAVIČAN z Raslavic – SŁOWACJA

NEGRENI z Negreni – RUMUNIA

GHORBET LAGEE z Betlejem – PALESTYNA

4 sierpnia – piątek – g. 18.00

AMANTIA z Wlory – ALBANIA

MUZSLA z Pásztó – WĘGRY

KUD DIMITRIJE KOTUROVIĆ z Belgradu – SERBIA

ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca

MÉXICO z Meksyku – MEKSYK

ANANTHDRISHTI z Triśuru – INDIE

5 sierpnia – sobota – g . 18.00

KONCERT FINAŁOWY 32. MSF

występy zespołów uczestniczących, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

KONCERT TKB

6 sierpnia – niedziela – g. 17.00

FAMILIA z Rudołowic

SZAMOTUŁY z Szamotuł

ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic

RACIBORZANIE z Raciborza

WISŁA z Wisły

PENTLA z Boršic – CZECHY

WAYNA WARA z Iquique – CHILE

KOROWODY ZESPOŁÓW

29 lipca – sobota – g. 15.00

5 sierpnia – sobota – g. 11.00

ul. Olimpijska, ul. 1 Maja, pl. Bogumiła Hoffa

KONCERTY GRUP ŚPIEWACZYCH ORAZ POLSKICH I ZAGRANICZNYCH KAPEL

30 lipca – 4 sierpnia, 6 sierpnia g. 11.00

estrada na pl. Bogumiła Hoffa

https://www.youtube.com/watch?v=zPKQ70Jk1pY

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej – SZCZYRK

AMFITEATR „SKALITE”

29 lipca – sobota – g. 17.00

KĘTY z Kęt i PORĄBCZANIE z Porąbki

KOTARZANIE z Brennej

STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza

KLIMCZOK ze Szczyrku

POZNAŃ AWF z Poznania

GHORBET LAGEE z Betlejem – PALESTYNA

WAYNA WARA z Iquique – CHILE

30 lipca – niedziela – g. 17.00

MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku

LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej

AFS FRANCE MAROLT z Lublany – SŁOWENIA

KURPIANKA z Kadzidła

ONDRASZEK ze Szczyrku

MAZURY z Londynu

ANADOLU z Ankary – TURCJA

31 lipca – poniedziałek – g. 18.00

PRZYSZOWIANIE z Przyszowej

MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa

DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika

ZAOLZI z Jabłonkowa

LIONS OF ATLAS z Wadżdy – MAROKO

1 sierpnia – wtorek – g. 18.00

SPOD KIKULI z Lalik

WATRA z Czarnego Dunajca

KUD DIMITRIJE KOTUROVIĆ z Belgradu – SERBIA

ANANTHDRISHTI z Triśuru – INDIE

RKUD PELAGIĆ z Banja Luki – BOŚNIA I HERCEGOWINA

2 sierpnia – środa – g. 18.00

DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju

ŻYWCZANIE z Żywca

MYSTKOWIANIE z Mystkowa

RASLAVIČAN z Raslavic – SŁOWACJA

AMANTIA z Wlory – ALBANIA

3 sierpnia – czwartek – g. 18.00

WISŁA z Wisły

GROJCOWIANIE z Wieprza

POWIŚLE z Puław

MUZSLA z Pásztó – WĘGRY

WAYNA WARA z Iquique – CHILE

4 sierpnia – piątek – g. 18.00

HAJDUKI z Oświęcimia

WIERCHY z Milówki

ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic

wręczenie numerów startowych Letniego Grand Prix w skokach narciarskich

PENTLA z Boršic – CZECHY

5 sierpnia – sobota – g. 18.00

ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

AZR IM. ST. WŁ. REYMONTA z Lipiec Reymontowskich

BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

BRENNA z Brennej

ZPIT POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ z Warszawy

6 sierpnia – niedziela – g. 19.00

MAŁA ISTEBNA z Istebnej

ZBYRCOK z Juszczyna

KORTOWO z Olsztyna

GHORBET LAGEE z Betlejem – PALESTYNA

MÉXICO z Meksyku – MEKSYK

KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH

codziennie g. 11.00–13.00, estrada na placu św. Jakuba

KOROWÓD ZESPOŁÓW

30 lipca – niedziela – g. 15.00

Urząd Miasta, Deptak nad Żylicą, amfiteatr „Skalite”

(fot. materiały organizatora)

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej – ŻYWIEC

AMFITEATR POD GROJCEM

54. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH

29 lipca – sobota – g. 18.00

WATRA z Brzeźnicy

LIMANOWIANIE z Limanowej

ZBYRCOK z Juszczyna

LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej

MAGURZANIE z Łodygowic

AMANTIA z Wlory – ALBANIA (poza konkursem)

potańcówka z udziałem kapel góralskich i KAPELI POPIERONIE

30 lipca – niedziela – g. 17.00

STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza

DOLINA MSZANKI z Mszany Górnej

DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika

DOLINA SŁOMKI ze Stronia

BRENNA z Brennej

PRZYSZOWIANIE z Przyszowej

KUD DIMITRIJE KOTUROVIĆ z Belgradu – SERBIA (poza konkursem)

ANANTHDRISHTI z Triśuru – INDIE (poza konkursem)

31 lipca – poniedziałek – g. 17.00

STAROWIEJSKI HYR ze Starej Wsi

MSZALNICZANIE z Mszalnicy

GÓRZONY z Ochotnicy Górnej

ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy

HOP CUP z Zakopanego

SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic

MÉXICO z Meksyku – MEKSYK (poza konkursem)

1 sierpnia – wtorek – g. 17.00

JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej

DOLANIE z Gilowic

TURNIE z Zakopanego

MYSTKOWIANIE z Mystkowa

GROJCOWIANIE z Wieprza i ROMANKA z Sopotni Małej

DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju

GHORBET LAGEE z Betlejem – PALESTYNA (poza konkursem)

WAYNA WARA z Iquique – CHILE (poza konkursem)

KONKURSOWE KONCERTY GÓRALSKICH KAPEL, GRUP ŚPIEWACZYCH I SOLISTÓW 54. FFGP

29 lipca – 1 sierpnia g. 10.00, Rynek

KONCERTY TKB

2 sierpnia – środa – g. 18.00

WISŁA PLUS z Wisły

MAZURY z Londynu

WIERCHY z Milówki

RÓWNICA z Ustronia

20-lecie FUNDACJI BRACI GOLEC

3 sierpnia – czwartek – g. 18.00

ANDRYCHÓW z Andrychowa

ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic

BESTWINA z Bestwiny

SZAMOTUŁY z Szamotuł

ANANTHDRISHTI z Triśuru – INDIE

LIONS OF ATLAS z Wadżdy – MAROKO

4 sierpnia – piątek – g. 18.00

HULAJNIKI z Milówki

AFS FRANCE MAROLT z Lublany – SŁOWENIA

ZPIT POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ z Warszawy

ANADOLU z Ankary – TURCJA

30-lecie KAPELI PIECZARKI

5 sierpnia – sobota – g. 18.00

MUZSLA z Pásztó – WĘGRY

RKUD PELAGIĆ z Banja Luki – BOŚNIA I HERCEGOWINA

WISŁA z Wisły

RACIBORZANIE z Raciborza

KORTOWO z Olsztyna

PILSKO z Żywca

6 sierpnia – niedziela – g. 18.00

KONCERT LAUREATÓW 54. FFGP

ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, występy laureatów

NEGRENI z Negreni – RUMUNIA

ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca

TARGI SZTUKI LUDOWEJ

29 lipca – 6 sierpnia g. 10.00, Rynek

KOROWÓD ZESPOŁÓW

3 sierpnia – czwartek – g. 11.00

Karczma Żywiecka, ul. Tadeusza Kościuszki, Rynek

KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH

2, 4 i 6 sierpnia g. 10.00, Rynek

DZIEŃ FOLKLORU DZIECIĘCEGO

5 sierpnia – sobota – g. 10.00

korowód (Karczma Żywiecka, ul. Tadeusza Kościuszki, Rynek) oraz prezentacje dziecięcych zespołów na Rynku

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej - występ górali sądeckich
(fot. materiały organizatora)

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej – MAKÓW PODHALAŃSKI

ESTRADA MAKOWIANKA

29 lipca – sobota – g. 17.00

KOTLINA z Osieka

ANDRYCHÓW z Andrychowa

BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic

ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy

KUD DIMITRIJE KOTUROVIĆ z Belgradu – SERBIA

LIONS OF ATLAS z Wadżdy – MAROKO

30 lipca – niedziela – g. 17.00

LIMANOWIANIE z Limanowej

ZAOLZI z Jabłonkowa

GÓRZONY z Ochotnicy Górnej

GÓRALE ŁĄCCY z Łącka

MÉXICO z Meksyku – MEKSYK

31 lipca – poniedziałek – g. 18.00

STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza

KOZIANIE z Kóz

AFS FRANCE MAROLT z Lublany – SŁOWENIA

WAYNA WARA z Iquique – CHILE

1 sierpnia – wtorek – g. 18.00

SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic

NEGRENI z Negreni – RUMUNIA

KURPIANKA z Kadzidła

ANADOLU z Ankary – TURCJA

2 sierpnia – środa – g. 18.00

TURNIE z Zakopanego

DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika

MUZSLA z Pásztó – WĘGRY

RKUD PELAGIĆ z Banja Luki – BOŚNIA I HERCEGOWINA

3 sierpnia – czwartek – g. 18.00

CZANTORIA z Ustronia

ONDRASZEK ze Szczyrku

DOLANIE z Gilowic

AMANTIA z Wlory – ALBANIA

4 sierpnia – piątek – g. 18.00

MŁODE JUHASY z Ujsół

AZR IM. ST. WŁ. REYMONTA z Lipiec Reymontowskich

FAMILIA z Rudołowic

GHORBET LAGEE z Betlejem – PALESTYNA

5 sierpnia – sobota – g. 17.00

MÉXICO z Meksyku – MEKSYK

PENTLA z Boršic – CZECHY

RYBARZOWICE z Rybarzowic

ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic

ZBYRCOK z Juszczyna

6 sierpnia – niedziela – g. 17.00

HULAJNIKI z Milówki

POWIŚLE z Puław

LIPOWIANIE z Lipowej

BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

ANANTHDRISHTI z Triśuru – INDIE

RASLAVIČAN z Raslavic – SŁOWACJA

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej – OŚWIĘCIM

ESTRADA OBOK OŚWIĘCIMSKIEGO CENTRUM KULTURY

29 lipca – sobota – g. 18.00

ROMANKA z Sopotni Małej

RYBARZOWICE z Rybarzowic

DOLANIE z Gilowic

RKUD PELAGIĆ z Banja Luki – BOŚNIA I HERCEGOWINA

ANADOLU z Ankary – TURCJA

30 lipca – niedziela – g. 18.00

WILAMOWICE z Wilamowic

MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa

MAGURZANIE z Łodygowic

BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic

WAYNA WARA z Iquique – CHILE

31 lipca – poniedziałek – g. 18.00

GÓRALE ŁĄCCY z Łącka

KURPIANKA z Kadzidła

DOLINA SŁOMKI ze Stronia

AMANTIA z Wlory – ALBANIA

1 sierpnia – wtorek – g. 18.00

MSZALNICZANIE z Mszalnicy

HOP CUP z Zakopanego

MAZURY z Londynu

MÉXICO z Meksyku – MEKSYK

2 sierpnia – środa – g. 18.00

JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej

ANDRYCHÓW z Andrychowa

GHORBET LAGEE z Betlejem – PALESTYNA

ANANTHDRISHTI z Triśuru – INDIE

3 sierpnia – czwartek – g. 18.00

ŻYWCZANIE z Żywca

KOZIANIE z Kóz

PENTLA z Boršic – CZECHY

AFS FRANCE MAROLT z Lublany – SŁOWENIA

4 sierpnia – piątek – g. 18.00

GROJCOWIANIE z Wieprza

SZAMOTUŁY z Szamotuł

KORTOWO z Olsztyna

RASLAVIČAN z Raslavic – SŁOWACJA

5 sierpnia – sobota – g. 18.00

KONCERT „FOLKOWE KLIMATY”

ŁYSA GÓRA

REDLIN

6 sierpnia – niedziela – g. 18.00

KĘTY z Kęt i PORĄBCZANIE z Porąbki

ZPIT POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ z Warszawy

LIONS OF ATLAS z Wadżdy – MAROKO

KUD DIMITRIJE KOTUROVIĆ z Belgradu – SERBIA

HAJDUKI z Oświęcimia

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej – UJSOŁY

ESTRADA W UJSOŁACH

45. Wawrzyńcowe Hudy

5 sierpnia – sobota – g. 16.00

KUD DIMITRIJE KOTUROVIĆ z Belgradu – SERBIA

WAYNA WARA z Iquique – CHILE

MŁODE JUHASY z Ujsół

FAMILIA z Rudołowic

SZAMOTUŁY z Szamotuł

podpalenie wawrzyńcowej hudy

6 sierpnia – niedziela – g. 17.00

WILAMOWICE z Wilamowic

KOTARZANIE z Brennej

ŻYWCZANIE z Żywca

AFS FRANCE MAROLT z Lublany – SŁOWENIA

ANADOLU z Ankary – TURCJA

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej – ISTEBNA

AMFITEATR POD SKOCZNIĄ

28. Festyn Istebniański

29 lipca – sobota – g. 17.00

JAWORZE z Jaworza

ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

KONIAKÓW z Koniakowa

PILSKO z Żywca

AFS FRANCE MAROLT z Lublany – SŁOWENIA

30 lipca – niedziela – g. 17.00

BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

BESTWINA z Bestwiny

ISTEBNA z Istebnej

POZNAŃ AWF z Poznania

NEGRENI z Negreni – RUMUNIA

KOROWÓD ZESPOŁÓW

z udziałem bacy i juhasów prowadzących owce

30 lipca – niedziela – g. 16.00

Istebna Bucznik, estrada „Pod Skocznią”

60 Tydzień Kultury Beskidzkiej – JABŁONKÓW

LASEK MIEJSKI

76. Gorolski Święto

4 sierpnia – piątek – Lasek Miejski

Nie jyny z naszi dzichty” – przegląd zespołów, instrumentalistów, kapel, śpiewaków i gawędziarzy

g. 17.00 – inauguracja festiwalu oraz uroczyste przekazanie symbolicznego klucza do bram miasta przez burmistrza Jabłonkowa

g. 17.10 – Pójczie haw gazdowie” – blok programowy, w którym przedstawią się rodzimi wykonawcy

ze Śląska Cieszyńskiego oraz zagraniczne kapele dziecięce i młodzieżowe

MAŁA ISTEBNA z Istebnej

GAWĘDZIARZE – laureaci konkursu „Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy” oraz konkursów śpiewaczych

ORAWIANIE z Lipnicy Wielkiej

GAJDOŠSKA ĽUDOVA HUDBA BESKÝD z Oravskiej

Polhory – SŁOWACJA

KAPELA POLANA z Jabłonkowa

ZIEMIA BYDGOSKA z Bydgoszczy

g. 18.35 – Ludowy rok obrzędowy” w wykonaniu NEGRENI z Negreni – RUMUNIA

g. 19.20 – Był tu jedyn gajdosziczek”

TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy – SŁOWACJA

MUZYKA ORAWSKA ARVA z Lipnicy Wielkiej

GAJDOŠSKA ĽUDOVA HUDBA JAVORINA z Oravskiej Polhory – SŁOWACJA

Wolorze” – widowisko ukazujące obrzędy pasterskie związane z wypasaniem wołów na halach babiogórskich, wystąpią: ORAWSKA GRUPA TEATRALNA, MUZYKA ORAWSKA ARVA, ORAWIACY z Lipnicy Wielkiej oraz GAJDOŠSKÁ ĽUDOVÁ HUDBA JAVORINA z Oravskiej Polhory – SŁOWACJA

g. 21.00 – Bajka o dioblim młynie na Girowej” – autorski program jubileuszowy zespołów ZAOLZI i ZAOLZIOCZEK z okazji 20-lecia ich działalności

g. 22.30–02.00 – Muzykula” – posiady muzyczne przy watrze

5 sierpnia – sobota – Lasek Miejski

g. 15.00 – Kiela tańców znosz, tela razy żeś je człowiekym” – występy zespołów folklorystycznych, kapel ludowych i gawędziarzy

BŁĘDOWICE (MK PZKO Hawierzów-Błędowice)

MK PZKO Bystrzyca

OLDRZYCHOWICE oraz MAŁE OLDRZYCHOWICE

(MK PZKO Oldrzychowice)

GAWĘDZIARZE – laureaci konkursu „Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy”

AMANTIA z Wlory – ALBANIA

ANANTHDRISHTI z Triśuru – INDIE

ZIEMIA BYDGOSKA z Bydgoszczy

KUNOVJAN z Uherskiego Hradištia – CZECHY

TECHNIK z Bratysławy – SŁOWACJA

g. 19.00 – Karnawał gorolski” – zabawa taneczna (Amplifire, Hrdza)

6 sierpnia – niedziela – Rynek i Lasek Miejski

g. 10.00 – Grani na Rynku” – występy kapel ludowych

g. 10.30 – nabożeństwo ekumeniczne – kościół pw. Bożego Ciała

g. 12.00 – korowód zespołów i wozów alegorycznych,

Rynek – Lasek Miejski

g. 13.00 – inauguracja, powitanie gości, hejnał TKB

– CHÓR MĘSKI GOROL (MK PZKO w Jabłonkowie) i CHÓR ŻEŃSKI MELODIA (MK PZKO Nawsie)

– Karpackim chodniczkym” – występy zespołów folklorystycznych, kapel ludowych oraz gawędziarzy

CHÓR MĘSKI GOROL (MK PZKO w Jabłonkowie)

GÓROLE z Mostów

ŁĄCZKA (PSP Bystrzyca)

GAWĘDZIARZE – laureaci konkursu „Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy”

ZIEMIA BYDGOSKA z Bydgoszczy

MUZSLA z Pásztó – WĘGRY

RKUD PELAGIĆ z Banja Luki – BOŚNIA I HERCEGOWINA

LIPTOV z Rużomberka – SŁOWACJA

g. 19.30 – Karnawał gorolski” – zabawa taneczna (Dr Ong)

KOROWÓD ZESPOŁÓW I WOZÓW ALEGORYCZNYCH

6 sierpnia – niedziela – g. 12.00

Rynek Mariacki, Lasek Miejski

Wstęp na koncerty bezpłatny z wyjątkiem Jabłonkowa

Źródło: materiały organizatora

Polecam materiał wideo: Zaproszenie na 60. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Może cię również zainteresować: XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej „ORGANY ARCHIKATEDRY” oraz Zakamarki Riese 2023.11.18-19 Ludwikowice Kłodzkie

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia