Dwa zloty VW – III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE i Fajer u Puklorzy

Dwa zloty VW w ostatni weekend 4-6.08.2023 gdy fanatycy Volkswagenów Garbusa, Ogórka i Kanciaka musieli wybrać pomiędzy - III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE i Fajer u Puklorzy.

487

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dwa zloty VW - III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE i Fajer u Puklorzy
Dwa zloty VW - III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE i Fajer u Puklorzy

Nie często się zdarza aby w tym samym czasie odbyły się Dwa zloty VW. tak wydarzyło się w ostatni weekend 4-6.08.2023 gdy fanatycy i miłośnicy Volkswagenów Garbusa, Ogórka i Kanciaka a także innych musieli wybrać pomiędzy – III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE i Fajer u Puklorzy.

Dwa zloty VW III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE 4-6.08.2023
Dwa zloty VW III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE 4-6.08.2023

III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE Popielżyn- Zawady – Dwa zloty VW

Już po raz trzeci, a dla niektórych czwarty odbył się zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE w gminie Joniec. Plaża w Zawadach nad Wkrą to miejsce urokliwe i myślę że, gdyby zrobić ranking najładniejszych miejsc byłaby w czołówce.

Pierwsza załoga z Kwidzyna dojechała już we wtorek 1 sierpnia. Pozwoliło jej to uczestniczyć między innymi w obchodach 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Brawo Jacek! Tak na marginesie można dodać, że w ten sposób można było zwiedzić Warszawę i wracać na miejsce zlotu na noc.

Rejestracja załóg rozpoczęła się już w czwartek, co pozwoliło uniknąć kolejki w piątek, czyli w dzień kiedy oficjalnie rozpoczął się zlot.

Tradycją zlotu była oczywiście bania i oczywiście musiał padać deszcz raczej symboliczny, a alert był lekko przesadzony. Nie przestraszyła nas też burza która przeszła bokiem.

Jeżeli chodzi o to co się działo. Odbyła się parada do Twierdzy Modlin połączona ze zwiedzaniem wieży Czerwonej i Muzeum Twierdzy Modlin, oraz Rajd. Jak mówili uczestnicy było to trudne wyzwanie, ale wszystkie załogi wróciły.

III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE – galeria

Po powrocie można było spróbować sera Korycińskiego oraz posilić się wyrobami Koła Gospodyń Wiejskich. Tradycyjnie na najwyższych obrotach działał Bar. Jak na każdym zlocie były konkurencje dla dzieci i ich rodziców. Nie zabrakło też muzyki na żywo w postaci koncertów. Na miejscu jak to wielokrotnie bywa uwijał się Janusz Saper który postawił diagnozę dla kilkunastu aut za co został specjalnie uhonorowany przez organizatorów. Brawo Jasiu!

Dla porządku trzeba dodać że na zlot przybyło 140 załóg z całej Polski i to niestety było mniej niż w poprzednim roku. Niewątpliwy wpływ miały zapowiadane dużo wcześniej burze, ulewy i nawałnice co się na szczęście nie sprawdziło oraz drugi zlot VW o którym poniżej.

W samo południe 6 sierpnia zakończył się III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE wręczono nagrody dla zwycięzców konkurencji i przeprowadzono losowanie gadżetów, losując numery wjazdowe. Tym razem numer 13, pod którym zarejestrowano mojego Garbusa, okazał się szczęśliwy. Mam nadzieję zę kolejna edycja GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE Popielżyn- Zawady za rok.

Fajer u Puklorzy #1 Pyskowice – Dwa zloty VW

Dwa zloty VW Fajer u Puklorzy #1 Pyskowice 4-6.08.2023
Dwa zloty VW Fajer u Puklorzy #1 Pyskowice 4-6.08.2023

Trzeba dodać że, w tym samym czasie w Pyskowicach odbywał Fajer u Puklorzy #1, na który przyjechało 79 załóg. Jak przeczytałem w relacji organizatorów zjedzono: 20kg chleba, 20 kilo ogórków, 20kg smalcu oraz odbyła się naprawdę liczna parada. Były zajęcia w podgrupach, konkurencje i wszystko co powinno być na zlocie. Deszcz padał, gdyż taki mamy klimat, ale jak przystało na Garbusiarzy im warunki pogodowe nie przeszkadzają aby dobrze się bawić. Miejmy nadzieję że w przyszłym roku impreza Fajer u Puklorzy pod numerem drugim można będzie wpisać do kalendarza na stałe. Mam jeden apel do organizatorów aby dogadali się z Gar-Bus VWClassic Mazowsze co do terminu.

Zawsze lepiej jeżeli terminy zlotów VW wypełniają cały kalendarz, niż są dla siebie niepotrzebną konkurencją.

Tradycyjnie zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji na stronie fb organizatora.

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia